Facebook Google+ Twitter

World Press Photo 2013: Imigranci z komórkami w Somalii. Wśród wyróżnionych -trzech Polaków

Laureatem World Press Photo 2013 został John Stanmeyer, który zrobił zdjęcie afrykańskim imigrantom w Somalii. W konkursie wyróżnionych zostało trzech Polaków: Andrzej Grygiel, Kacper Kowalski i Maciej Nabrdalik.

 / Fot. EPA / JOHN STANMEYERJohn Stanmeyer, amerykański fotograf otrzymał najwyższą nagrodę w World Press Photo 2013. Stanmeyer zrobił zdjęcie afrykańskim imigrantom, którzy dobili do wybrzeży Somalii i próbowali złapać zasięg, żeby wysłać wiadomość swojej rodzinie, że im się udało. Fotografia została zrobiona na wybrzeżu Dżibuti.

Amerykanin wykonał to zdjęcie dla magazynu "National geographic". W swojej karierze relacjonował m.in. wojnę domową w Sudanie oraz sytuację w Azji po przejściu tsunami.

W konkursie wyróżniono trzech Polaków: Andrzeja Grygiela z Polskiej Agencji Prasowej za zdjęcie narciarza w Szczyrku, Kacpra Kowalskiego za fotografię odpadów po wydobyciu miedzi w Żelaznym Moście oraz Macieja Nabrdalika za zdjęcia z sierocińca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obejrzałam chyba większość tych zdjęć. Są interesujące, ale wyłaniają się z nich przede wszystkim - wielki smutek, tragedie współczesnych ludzi, wojny, łzy - to nie było miłe oglądanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.