Facebook Google+ Twitter

World Press Photo w warszawskim CSW. 23 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy

Ponad 5,5 tys. fotografów wzięło udział w konkursie World Press Photo. W piątek o godzinie 19 w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej.

Reportaż dla Getty Images / Fot. Brent StirtonDenis Dailleux zaprosił przed obiektyw swojego aparatu egipskich kulturystów. Wszyscy zapozowali mu ze swoimi matkami. Francuski reporter za ten cykl nietypowych portretów zdobył II nagrodę w kategorii reportaż. Steve’owi Winterero udał się z kolei sfotografować pumę, której populacja od 40 lat odradza się stopniowa na zachodzie Stanów Zjednoczonych. Mimo tego zwierzęta są w najwyższym stopniu nieuchwytne.

Na wystawie nie brakuje również wstrząsających kadrów, z których znane są pokonkursowe wystawy World Press Photo. Obejrzymy: ocalałych podczas tajfunu na Filipinach, efekt gangsterskich porachunków w Meksyku, ubrania ofiar przemocy, niewidomych uczniów albinosów.

Czytaj także: Jennifer Lawrence zagra w filmie The Dive? Aktorka wcieliłaby się w rolę mistrzyni nurkowania swobodnego


W tym roku główna nagroda World Press Photo powędrowała do Johna Stanmeyera. współzałożyciela słynnej agencji VII Photo. Przedstawia afrykańskich emigrantów na wybrzeżu Dżibuti unoszących w górę telefony komórkowe w celu uchwycenia taniego sygnału sieci z sąsiedniej Somalii. Stanmeyer od lat skupia się w swoich pracach na ukazywaniu niesprawiedliwości społecznych. Na stale współpracuje z „National Geographic Magazine”. Jego fotografię wybrano spośród 98.671 zdjęć.
Wystawę będzie można od piątku obejrzeć w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.