Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9248 miejsce

World Trade Center - tajemniczy budynek nr 7

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-10 08:41

Nie tak dawno minęło 10 lat od zamachów na World Trade Center. Pamiętam to wydarzenie dość dokładnie, gdyż akurat wtedy zaczynałem pierwszy rok studiów.

Wydarzenia w telewizji były dla mnie czymś niewyobrażalnym, a jednocześnie trochę ekscytującym.

My, jako Polacy, mogliśmy się czuć stosunkowo bezpiecznie, gdyż wszystko to działo się gdzieś tam za Oceanem i nas za bardzo nie dotyczyło.

Po 10 latach możemy spojrzeć z większym dystansem na to wydarzenie. Nie budzi ono już tak wielkich emocji jak kiedyś. Nie ustają jednak kontrowersje odnośnie samego wydarzenia i jego przyczyn. Ciągle zbyt wiele jest niejasności, pojawiają się również fakty, które poddają w wątpliwość oficjalną wersję wydarzeń z 11 września 2001 roku.

Jedna z najbardziej zapamiętanych rzeczy z tej katastrofy, to moment, kiedy dwie potężne wieże kompleksu WTC walą się na ziemię jedna po drugiej. A później jeszcze runął trzeci wieżowiec – mało znany - budynek numer 7.

W Stanach Zjednoczonych kilka lat temu powstała organizacja „Architekci i Inżynierowie dla Prawdy o 9/11”, która skupia już ponad 1500 członków. Mają oni wiele zastrzeżeń do oficjalnego raportu komisji MIST, który ich zdaniem nie jest wiarygodny. Szczególnie dotyczy to wspomnianego wyżej budynku nr 7.

Eksperci z organizacji AE911Truth twierdzą, że budynek nr 7 nie mógł zawalić się - jak podaje oficjalny raport – z powodu pożaru, który przez kilka godzin trwał na kilku kondygnacjach tegoż budynku. Według nich sposób, w jaki zawalił się ten budynek, a także inne dowody wskazują na to, że było to kontrolowane wyburzenie.

Można zadać sobie pytanie: Jakie to ma teraz znaczenie i po co, po tylu latach powracać do tej tragedii i wyjaśniać coś, co zostało już tyle razy omówione i wyjaśnione? Cóż, myślę, że jeśli oficjalna wersja budzi tyle wątpliwości, to nie można mówić o dobrym wyjaśnieniu tej sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jerzy Bombka
  • Jerzy Bombka
  • 06.05.2012 15:01

Pokaz dowody wybuchow w budynku, TEORIE sa tylko teoriami, zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie szukal taniej sensacji zeby tylko sie wybic nawet na takiej tragedii jak WTC, pokaz nagranie na ktorym WIDAC wybuchy a nie tylko CHYBA wybuchy, napisz cos jeszcze o mgle ktora ruskie zrobily na smolenskiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.