Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4043 miejsce

WOŚP 2015. 120 tys. wolontariuszy gotowych na 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

– Finał jeszcze nie ruszył, a zbiórka pieniędzy już się rozpoczęła. Mamy już ponad 600 tys. zł – mówił Owsiak na konferencji prasowej przed 23. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra będzie grać dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniora.

 / Fot. Bartek Syta/ AIPZobacz też: Wszystko, co musisz wiedzieć o zbliżającym się 23. finale WOŚP 2015

– Szanujmy tęczę – nawoływał Jurek Owsiak pokazując nową, tęczową puszkę do której w tym roku wolontariusze będą zbierać datki. Tęcza ma nam dać radość, uśmiech.

Orkiestra gra w tym roku głównie dla pediatrycznych oddziałów onkologicznych, ale także kardiochirurgicznych, pulmunologicznych i reumatologicznych. – Możemy wygrać z chorobą – mówił Owsiak. – Postęp w medycynie jest ogromny, mamy coraz lepsze urządzenia diagnostyczne. Pieniądze z tegorocznego finału będą przekazywane m. in i na ten cel.

Po raz trzeci orkiestra grać będzie także dla seniorów. – Nasze standardy w leczeniu geriatrycznym były dziewiętnastowieczne – mówił Owsiak – Udało nam się to zmienić, zbudować nowe, współczesne standardy leczenia seniorów. Geriatria stoi polskimi łóżkami – informował Owsiak. To efekt zakupów dokonanych z zebranych w ubiegłych roku środków.

Pod tęczowym znakiem 120 tys wolontariuszy będzie w niedziele 11 stycznia zbierać datki. Nie tylko w Polsce. Jest także 60 sztabów zagranicznych m. in. w Londynie, Chicago, Nowym Yorku.

Jak co roku będą aukcje, nie tylko serduszek, tego roku ozdobionych tęcza, ale także innych przedmiotów podarowanych na ten cel. W całym kraju odbędzie się tysiące koncertów i jak co roku wszyscy muzycy będą grali za darmo. – Zgodnie z regulaminem – powiedział Jurek Owsiak – jak ktoś chce kasy niech idzie grać gdzie indziej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała do tej pory 590 mln zł.

Od lat pojawiają się też głosy krytyczne wobec Owsiaka i WOŚP. W sieci, ma już „swoich hejterów”. Przy okazji konferencji ubolewał nad przegraną z blogerem, który pisząc o nim nie wybierał słów. Sąd Rejonowy w Złotoryi gdzie sprawa się odbyła, nie uznał jednak tych wypowiedzi za zniesławienie czy znieważenie. – Polskie prawo nie daje sobie rady z kwestią wolności słowa – ubolewał na konferencji Owsiak.

23. Finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Zobacz też: Wszystko, co musisz wiedzieć o zbliżającym się 23. finale WOŚP 2015

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.