Facebook Google+ Twitter

WOŚP będzie kupować osobiste pompy insulinowe dla dzieci z cukrzycą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-24 19:17

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kupować osobiste pompy insulinowe dla dzieci z cukrzycą. Program wstrzymano w maju po tym jak Ministerstwo Zdrowia zadeklarowało wprowadzenie w Polsce powszechnego leczenia pompami insulinowymi wszystkich dzieci chorych na cukrzycę.

Jurek Owsiak podkreślił, że do tej pory nie ma postępów w realizacji tych zamierzeń, dlatego WOŚP wznawia program. Obejmuje on dzieci do dziesiątego roku życia. Osobista pompa insulinowa po zaprogramowaniu sama podaje dawkę insuliny potrzebną w danym momencie.

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy profesor Bohdan Maruszewski zwrócił uwagę, iż urządzenie umożliwia najmłodszym swobodne funkcjonowanie. Dzieci mogą bez przeszkód uprawiać sport i uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego. Profesor podkreślił, że jest to ważne również ze względu na rozwój psychiczny i społeczny młodego człowieka. Fundacja zakupiła już ponad trzy tysiące indywidualnych pomp insulinowych dla dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończy też konkurs ofert na zakup sprzętu medycznego, który ma ratować życie i zdrowie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Na ten cel Fundacja przeznaczyła 13 milionów złotych. To ostatnie pieniądze pochodzące z ostatniego Wielkiego Finału. Zakupiony sprzęt trafi do 84 szpitali w całym kraju.

Kolejny, już 17-ty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka nas 11 stycznia. Tym razem celem zbiórki będzie wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jurek no i dobrze!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.