Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33056 miejsce

WOŚP – dobrodziejstwo czy hańba?

Za "komuny" mieliśmy czyny społeczne. I te obecnie są tematem do kpin dla "reformatorów" ustroju.

 / Fot. Grzegorz NiedźwieckiZa "komuny" mieliśmy czyny społeczne. I te obecnie są tematem do kpin dla "reformatorów" ustroju. Tamto wychowanie obywatelskie było ponoć przyczynkiem do wstydu dla socjalistów. Te dzisiejsze manipulacje szarą masą są szczytne i chlubne. Ciekawe dlaczego? Czym różnią się dzisiejsze akcje wolontaryjne od dawnych "komunistycznych"? Przeanalizujmy to.

Dawniej nikt się na czynach społecznych nie dorabiał. Nie było praktycznie wysoko płatnych pośredników. Akcje tamte miały z pewnością charakter wychowawczy i aspekt moralny. Piękniały osiedla i miasta, rosła duma obywatelska.

 / Fot. Grzegorz NiedźwieckiDziś do wyręczania państwa z jego konstytucyjnych obowiązków tworzy się wszelkiego rodzaju fundacje, w których prezesi opływają w dostatek po akcjach biedoty i dzieci. Czy to nie jest jawna kpina z obywateli? Czy to nie jest złodziejstwo w biały dzień?

Kiedyś nie było tylu bezdomnych, bezrobotnych i umierających z wyziębienia, choć była bieda. Bieda była stosunkowo równa dla wszystkich, a w każdym bądź razie nie było kominowych płac dla prominentów (czytaj oszustów politycznych) i spekulantów gospodarczych. Szarlatanów.
Dziś mamy straszne rozwarstwienie społeczne - na pospólstwo i baronów, którzy manipulują hasłem "wolnego rynku". Taki prezydent czy komisarz Unii Europejskiej zarabiają po 25000 euro na miesiąc żywej gotówki do łapy. Spanie i podróże, nie mówiąc o wyżerce mają za darmo, ale oni tak jak polski premier mogą ewentualnie ofiarować chorym dzieciom zużyte bombki choinkowe - wątpię czy prywatnego chowu.

 / Fot. Grzegorz NiedźwieckiNajbardziej czuli na biedę i ubóstwo są sami biedni i chorzy ludzie. I o taki stan rzeczy najlepiej troszczą się politycy. Im więcej biedy i bezrobocia, tym większe pole do popisu jest i grabieży. Parlamentarzyści (czytaj złodzieje), którzy dopuszczają się afer gospodarczych i spekulacji hazardowych robią kasę dodatkowo na komisjach dla ogłupiałej gawiedzi. Kasę tą biorą z podatków ciężko pracujących obywateli.

Taki Szmajdziński nie zhańbi się zwykłą pracą, bo nie ma doświadczenia itd., więc czas na wejście na wyższy szczebel kariery politycznej (czytaj próżniaczej). Najciekawsze jest to, że ci którzy byli na świeczniku tamtej władzy, są dziś również na świecznikach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Mój ś. p. znajomy powiadał, że: "to jest kraj nieludzkiej ziemi". I miał rację. Pochowali go pod płotem bez księdza... 90% PKB barbarzyńcy marnotrawią na walkę polityczną zamiast wydawać na ulepszanie kraju. Za parę, paręnaście lat przyjdziecie do głowy po rozum i zrozumiecie, że takie akcje to wywrotowe działania. Nie dość, że mikroprocent z ciężkiej pracy nieletnich trafia do szpitali, to jeszcze hamuje rozwój i odpowiedzialność polityków. Są pieniądze, tylko idą nie tam gdzie trzeba, a te zbierane dodatkowo od biednych za pomocą grania na emocjach to skur...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też w temacie link

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Skąd tyle jadu w Pańskiej wypowiedzi"taki tekst był w pewnej polskiej komedii i ja też Pana o to zapytam?

Mam wrażenie ,ze reprezentuje Pan typ polskiego "ujadacza"- nie ważne co , ważne ,ze dużo i głośno. Miesza Pan Tuska z WOŚP,nie pomieszało sie Panu przypadkiem kompletnie wszystko?

Proszę założyć trampki i poszukać nowego sera, bo ten się zepsuł. Zapraszam do lektury link bo widzę ,ze typowy z Pana Zastałek. Jak będzie Pan tylko siedział, narzekał i krytykował , to będzie tak jak w tej książeczce " Kto się nie zmienia - ten ginie".

Pomimo wieku - zawsze jest czas na zmiany- ale zaczynajmy od siebie:)) Hauuu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu. Ma pan prawo się nie zgadzać z opinią, ale oskarżać to trzeba mieć dowody. U mnie w Częstochowie scena wynajęta za darmo była na WOŚP. Pare instytucji zgodziło się pomóc i pewno odpiszą od podatku. Czytałem również wywiad z lekarzem, któy stwierdził że gdyby rząd bardziej dbał to i sprzęty by sie znaleźli. Są też na tyle drogie sprzęty, że z naszych składek nie kupili by żadnego a nie jeden czy dwa. Jeśli ludzie wrzucą do puszek w całej Polsce to można policzyć i dokupić lub kupić sprzęty. Niestety małe dzieci, które mają raka trzeba leczyć we wczesnym stadium bo można ograniczyć lub wyleczyć rą chorobę. Niech pan poczyta ile jest apeli o pomoc to może pan zrozumie. Ja będę co roku pomagał i dawał na WOŚP. Przynajmniej chociaż dzieci nie będą błagać o pomoc dzięki takiemu człowiekowi jak Jurek Owsiak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"muszą mieć w tym interes."???A to jaki???co???wiecie co?niby kulturalni ludzie,ale obrażać wolontariuszy nie pozwolę!!!BZURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dość już tego!Proszę konkretnie napisać jaki to interes????kasa???Co za ludzie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Szanowni dyskutanci, tak zagorzali obrońcy Owsiaka muszą najwyraźniej być czynnymi działaczami WOŚP i muszą mieć w tym interes."
Zapędził się Pan z tym stwierdzeniem. Przykro coś takiego czytać:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

To powyżej, to kopia wypowiedzi jednego internauty z forum jelonka.com
Szanowni dyskutanci, tak zagorzali obrońcy Owsiaka muszą najwyraźniej być czynnymi działaczami WOŚP i muszą mieć w tym interes.
Nie da się oddzielić akcji Owsiaka (który wyzywa wysokich duchownych od oszołomów) od państwa. Nie robi on tego tak ad hoc i państwo też nie wspiera tego bezinteresownie. Oni ze sobą współdziałają, uzupełniają się. Gdyby nie było tej „orkiestry” przez 18 lat, to dawno służba zdrowia musiałaby być zreformowana. Kiedyś napisałem taki felieton pt.: „KOPCIUSZKOLAND”. Polska faktycznie nie jest najbogatszym państwem świata, ale myślicie, że faktycznie stale jest na szarym końcu? Na „końcu” to tylko dlatego, że durnie nie dają się politykom wysilić. Ludzie nie zmuszają polityków na szpicy do pracy tylko wyręczają ich, a raczej wzajemnie robią interesy. Fundacje dla siebie, a urzędnicy państwowe pieniądze kroją dla siebie, bo tak to reżyserujecie. Gwarantuję wam, że gdyby nie eksploatować dzieci przez 18 lat dla pozornego zysku, to byłaby tu już Szwajcaria. Albo kilkuset polityków gniłoby w więzieniach. Robicie czarną robotę. W Niemczech, Czechach, na Węgrzech nie ma „orkiestry”, ale jest się gdzie i za co leczyć. Jak mi dacie pensję za darmo, to po co ja mam pracować. Podobnie jest z tymi od Brata Alberta. Za tych bezdomnych i bezrobotnych to ktoś powinien wisieć. Niestety zamiast wisieć, to jeszcze robi na tym interesy, kampanię wyborczą, reklamę, pomaga... Jedzie mi tu czołg? Czy wy jesteście odpowiedzialni za służbę zdrowia? Jeśli tak, to może stwórzcie jeszcze fundację „by żyło się lepiej wszystkim”. I kupcie bilety ekipie Tuska na wczasy na Bahama i MŚ w RPA. Chętnie przyjmą. Jeżeli taki show będzie trwał dalej, to burdel będzie wieczny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

13-01-2010 11:54 | ~realistaaa | IP: *.adsl.tpnet.pl

WOŚP to medialny szum,PR,promocja i ...milionowe straty.Faktyczny koszt uzyskania tych trzydziestu paru milionów jest porażająco wysoki ,Jerzego Owsiaka nie interesują koszty TVP,TVN,Canal+ , samorządów,służb miejskich i państwowych (czy policja państwowa istotnie powinna do tego stopnia angażować się w działalność prywatnej fundacji? każda niedzielna transmisja to niebiescy z lwami,misiami i czym tam jeszcze).Każde urządzenie zakupione przez tą fundację kosztuje w istocie o wiele więcej,gdyż doliczyć należałoby koszmarne koszty medialnej szopki,jaką jest WOŚP.Do tego sztuczny konlikt z Kosciołem,który WOŚP raczej sie nie zajmuje,a istotnie krytykę kierował wyłącznie wobec Przystanku Woodstock,który niby jest dla wolontariuszy,co jest o tyle śmieszne,ze zbierają datki kilkunastoletnie dzieci,a na Przystanku balują dwudziestoparolatkowie koszystający z dobrodziejstwa darmowego Open'era ,za który normalnie musieliby słono płacić.Wolontariusze ,co już zauważono najwięcej zbierają pod kościołami .Dochody WOŚP to ułamek tego,co zbierają inne organizacje dobroczynne (czym jest 36 mln zł wobec ok.800 mln rocznie Caritasu).Autopromocja Jerzego Owsiaka to osobna sprawa.Nasz nowy święty głosi przesłanie-koszmar,każdego psychologa społecznego."Bądźcie dobrzy przez jeden dzień w roku,a potem róbta,co chceta".I zeby nie było-ostatecznie chodzi o chore dzieci,więc do puszek rzucam i to nei drobniaki.Ale nikt mi nie zabroni chłodnego osądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, najlepiej krytykować. Szkoda tylko, że tak złym do tego stylu. Ale w sumie po komentarzach do tego tekstu >> http://szelest-stron.pl/znaczenie-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy.html nic mnie już nie zdziwi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, prywatyzacji długo jeszcze nie będzie, bo kolejne rządy kierują się populizmem, a nie zdrowym rozsądkiem. Czekają na społeczne przyzwolenie, którego od niektórych grup nigdy nie będzie. Jedni zrazili się aferami związanymi z prywatyzacją, innym to nie na rękę, bo wypadałoby wziąć się do pracy albo poprzestać na podstawowych świadczeniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.