Facebook Google+ Twitter

WOŚP gra na Wyspach Brytyjskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-10 16:12

Od soboty w polskich skupiskach w Wielkiej Brytanii i Irlandii trwają imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dopiero wieczorem i jutro okaże się, ile udało się zebrać pieniędzy.

Imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się w Londynie, Brighton i Newcastle, Liverpoolu, Bristolu i Torquay. A to tylko Anglia. Są też sztaby w Szkocji - w Glasgow i Edynburgu, w Belfaście w Irlandii Północnej, w Dublinie i Limericku w Republice Irlandzkiej. Woluntariusze kwestują dziś w pubach, sklepach i na ulicach wielu brytyjskich i irlandzkich miast. Wczoraj i dziś odbywa się wiele koncertów, zabaw i aukcji.

W największym polskim klubie na Wyspach, Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym starsi i młodzi będą się dziś bawić dobroczynnie w Jazz Cafe. Bardzo bogaty był program Wielkiej Orkiestry w odległym Corku na zachodzie Irlandii: dwa koncerty, zabawa dla dzieci, aukcja, kwesta uliczna w wielu miejscowościach hrabstwa, miała być jeszcze parada motocykli, ale uniemożliwił ją atak zimy.

Jeszcze za wcześnie, aby ocenić w jakim stopniu Orkiestra trafiła nie tylko do Polaków, ale i do znanych z dobroczynności Brytyjczyków. W listopadzie całodzienny koncert telewizyjny i zbiórka na chore dzieci przyniosły tu ponad 20 milionów funtów, a 5 lat temu Fundusz Tsunami zebrał w ciągu 2 miesięcy aż 300 milionów funtów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.