Facebook Google+ Twitter

WOŚP gra także w Ostrowcu Świętokrzyskim

Aż trzystu wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestuje od wczesnych godzin porannych na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego i pobliskich miejscowości, uczestnicząc w 25. finale imprezy nakręcanej przez Jurka Owsiaka.

Robert Rogala z jednym z podopiecznych WTZ 'Szansa' zbierał pieniądze i drobne monety na ostrowieckim Rynku. / Fot. Krzysztof KrzakNa ostrowieckim Rynku można było spotkać członków Stowarzyszenia na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa", którzy wraz z kierownikiem WTZ, Robertem Rogalą, poza zwykłą zbiórką pieniędzy do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierali wzorem lat poprzednich monety o nominale 1, 2, 5 groszy. - Chcemy pobić rekord z poprzednich lat - mówi Wiadomościom 24.pl Robert Rogala (w ubiegłym roku zebrano ponad 55 kilogramów tych "drobniaków"). - Jak zawsze liczymy na pomoc wszystkich mieszkańców naszego miasta, tym bardziej, że nie tak dawno przekazaliśmy "Górę groszy" i gadżety na licytację na operację chorego Krzysia.

Najmłodszy wolontariusz WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim, posiadającym swój identyfikator i puszkę, ma zaledwie 6 miesięcy. Wszyscy zbierający pieniądze w różnych częściach miasta mogą liczyć na poczęstunek i gorący napój w siedzibie Rady Osiedla Ogrody.Symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. / Fot. Krzysztof Krzak

Tradycyjnie już sztab ostrowiecki WOŚP działa w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej, gdzie również można było przynosić gadżet przeznaczone na "orkiestrowe" licytacje. Można między innymi kupić zdjęcia autorstwa ostrowieckiego fotografa Wojciecha Różalskiego, członka Fotoklubu, które przekazał Prezydent Miasta Jarosław Górczyński; kolację z zespołem Champion oraz udział w jego teledysku; zabieg przedłużania rzęs; kurs operatora wózka widłowego oraz sesję fotograficzną z alpakami. Do zlicytowania wystawiono koszulki byłego wychowanka MKS KSZO Junior, aktualnego bramkarza Legii Warszawa Radosława Majeckiego oraz dwa bilety na koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy, który odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim 24 marca; przedmioty wykonane metodą metaloplastyki przez podopiecznych Zakładu Poprawczego; pamiątkowy brązowy medal trenera Grzegorza Kępy z amatorskich zawodów kulturystyki i fitness rozgrywanych w Hongkongu w sierpniu 2016 roku, których organizatorem był Arnold Schwarzenegger oraz plakat z autografem złotej medalistki tychże zawodów Aleksandry Kępy i wiele innych gadżetów.

Na osiedlu Rosochy kwestowali Halina i Bolesław Zytkowie, członkowie Rady Osiedla. / Fot. Krzysztof KrzakKoncertowy finał 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowany we współpracy z Miejskim Centrum Kultury rozpocznie się na ostrowieckim Rynku o godzinie 16 przedstawieniem uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O godzinie 16.50 przewidziano pokaz żonglerki diabolo w wykonaniu Gabriela Ziarko, laureata drugiego miejsca w show Talent Świętokrzyski 2016. Po godzinie 17 wystąpią miejscowi artyści: Wiktoria Pongowska oraz formacja Tremolo & The New Ostrowiec Band, zaś o 18.00 DJ Maju poprowadzi karaoke. O godzinie 18.45 rozpocznie się koncert popularnego zespołu discopolowego Champion, wywodzącego się z Ostrowca Świętokrzyskiego. Gwiazdą WOŚP będzie zespół Harlem, który pojawi się na scenie o 19.30, a swój występ będzie kontynuował po "Światełku do Nieba".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy wiadomo jakie są koszty organizacji takiego koncertu? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo!!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.