Facebook Google+ Twitter

WOŚP grała w Bristolu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-13 20:11

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomimo że grała już po raz osiemnasty to jeszcze do dnia 9 stycznia 2010 nigdy wcześniej nie gościła w mieście Bristol. Organizacji koncertu i zbiórki podjęła się organizacja Poland Bridge.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała po raz 18, poświęcając się po raz drugi z rzędu dla dzieci z problemami onkologicznymi. Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała w Bristolu w dniach 9 i 10 stycznia 2010 roku, zaś organizatorem było stowarzyszenie Poland Bridge.

Pierwsza część akcji miała miejsce w Domu Kombatanta, gdzie na scenie zaprezentowały się zaproszone zespoły. Jako pierwszy wykonawca zaprezentowała się wokalistka z Rumunii - Raluca, która wykonała dwa utwory rockowe, które publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Jako następni zaprezentowali się raperzy ze składu Memoriał z Weston Super Mare, wykonując kilka kawałków ze swojego projektu. Mieli oni trudne zadanie rozruszania publiczności gdyż, nie zgromadziła się na sali odpowiednia liczba fanów hip-hopu, jednak część publiczności zaczęła wczuwać się w muzykę składu Memoriał i zaczęła się bujać w rytm bitów ekipy z nadmorskiego miasta.

Przerwy pomiędzy występami zespołów zajmowała licytacja różnych przedmiotów podarowanych na 18. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bristolu. Z rzeczy posiadających logo fundacji można było wylicytować kubek, zdjęcie Jurka Owsiaka z autografem, koszulkę, która ostatecznie po zaciętej licytacji została sprzedana za 53 funty. Z innych licytowanych przedmiotów najbardziej popularna była "Encyklopedia Zdrowia", która została sprzedana za 25 funtów i zestaw książek podróżniczych Toniego Halika i Wojciecha Cejrowskiego.

Następnie po licytacji zaprezentował się coraz liczniejszej publiczności zespół Kacpersky z Northampton. Zagrali kilka kawałków rockowych, skutecznie pobudzając publiczność do zabawy. Tym występem dla Polonii bristolskiej zyskali uznanie i musieli dwukrotnie bisować, zaś kawałek „Spalili” rozgrzał roztańczoną publiczność do czerwoności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.