Facebook Google+ Twitter

WOŚP: Hieny i ścierwojady żerują na każdej masowej akcji

Opublikowane na Onet.pl obszerne fragmenty bloga pana Wierzejskiego swoim tytułem wręcz zmuszają do czytania. Dlatego, chciał – nie chciał, przeczytałam, czego serdecznie żałuję, bo denerwować się w moim wieku jest rzeczą szkodliwą.

Bezczelność posła Wierzejskiego wyprowadziłaby z równowagi nawet nogę stołową, przeto muszę w jakiś sposób zareagować.

Pisze oto pan Wierzejski: ”Parodia jałmużny w wykonaniu WOŚP polega też na tym, że biorą w niej często udział ludzie nie mający nic wspólnego ze szlachetnymi intencjami. Oto policja poinformowała, że do izby wytrzeźwień trafił przed południem 46-letni mężczyzna, który kwestował w Krakowie na rzecz WOŚP mając 2,3 promila alkoholu we krwi. Religia Bachusa?"

Co za perfidia! Gdziekolwiek i kiedykolwiek ma miejsce masowa akcja, w jakimkolwiek celu gromadzą się tłumy ludzi, zawsze i wszędzie pojawiają się również złodzieje. Również tumult wywołany nieszczęściami jak pożar, czy powódź, mobilizuje do akcji hołotę. Nie inaczej jest w życiu społeczno-politycznym. Tam też żerują polityczne ścierwojady i hieny.

Jeżeli pojawił się kompletnie pijany wolontariusz – jeden na kilka tysięcy, to jest to ewenement i sensacja w odróżnieniu do masowej obecności pijanych osobników za kierownicami samochodów. Można mnożyć przykłady, ale nie o to chodzi. Nie od dziś wiadomo, że wielka i wspaniała impreza jaką jest WOŚP przyciąga również złodziei, którzy działają równie chętnie w czasie trwania Orkiestry, jak też na placach targowych w czasie dni targowych czy w sierpniu na trasach pielgrzymek.

Wierzejski poddaje ocenie intencje zbierających, którzy według niego powinni kierować się wyłącznie szlachetnymi pobudkami, nie zaś chęcią zysku, reklamy. Nazywa też największą akcję charytatywną świata "parodią jałmużny".

Myslę, że w tym miejscu Wierzejski przechodzi sam siebie. Pieniądze na Wielka Orkiestrę ludzie dają przecież dobrowolnie. Wierzejski też dał, chociaż jest „za a nawet przeciw” – bo była okazja do pozowania.

Wyrażony przez pana W. absmak, co do kosztów akcji świadczy o tym, że nie ma zielonego pojęcia (a raczej rżnie głupa na okoliczność) o tym, że wszystkie akcje charytatywne po prostu kosztują. Tak jest wszędzie, od datków na tacę w kościele, na agendach ONZ kończąc.

Akcja Owsiaka jeżeli reklamuje, to przede wszystkim największą imprezę humanitarną świata, a do polityki - rzecz dziwna - nigdy Owsiak nie pretendował.

Nasuwa się pytanie: z jakiej jałmużny utrzymuje się partia Wierzejskiego. Czyżby ze składek członków o wyłącznie czystych, niereklamowych i niepolitycznych intencjach? Nie z naszej - społeczeństwa - wspólnej kasy.

TO JEST DOPIERO PARODIA JAŁMUŻNY panie Wierzejski! Oczywiście nie zadam pytania, czy panu wstyd. Podejrzewam z obserwacji pańskiej działalności, że jest mu to pojęcie z natury obce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się, ale jak to wizualnie przedstawić? Certyfikat ze zdjęciem przy sobie?
A może po wrzuceniu paru złotych powinni wydawać wizytóweczki z zapisana kwotą, a potem każdy mógłby taka wizytówkę wrzucić do urny i ktos by to policzył?
No i można jeszcze jedną metode zastosować - wrzucamy do skarbonki banknot o zapisanym numerze (przy świadku) i po otwarciu losowo sprawdzamy (komisja)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Największym problemem i pięta achillesową Wielkiej Orkiestry jest właśnie grono zbieraczy, czyli ludzi z puszką którzy są swoistym interfejsem WOŚP-u . To właśnie kilku stałych "zbieraczy" zadecydowało że na koncie WOŚP-u nie znalazł się nawet jeden grosz Szymona Stańczyka. To powinni być ludzie o nieposzlakowanej opinii a nie bachory które z trudem przechodzą z klasy do klasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowni Państwo nie jestem wielbicielem czy zwolennikiem posła Wierzejskiego ale do skrzynki WOŚP nawet grosza nie wrzucę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+, mocne Pani Jadwigo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szwejk mówił o jednym ze swoich przełożonych: wicepierdoła, na pełnego pierdołę nie zasługuje! Wiceposeł Wierzejski (czy jak mu tam na nazwisko) niech zajmie się analizą srogiego lania jakiego udzieliła mu w wyborach na prezydenta Warszawy partia Gamoni i Krasnali. Blog jest jedynym miejscem gdzie wiceposeł może zaistnieć; niech więc wypisuje tam jak najwięcej swoich szubrawczych myśli. W najbliższych wyborach parlamentarnych elektorat pokaże mu gdzie jego miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ludzi takich jak Wierzejski nalezy omijac szerokim lukiem, jego blog pelen toksycznych mysli powstalych w jego chorej glowie- rowniez; podniecanie sie jego wypocnami tylko go nakreca; jesli jego blogowe madrosci nie wywolaja zadnego odzewu, moze wtedy szybciej w jego glowie pojawi sie mysl by odwiedzic psychiatre, ten przepisze leki i bedzie spokoj:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirku, kto wie, co siedzi w tej blond glowie? Moze jutro napisze, ze Owsiak to gej i pedofil, który zbiera pieniadze na realizacje swoich syjonistycznych planów? Kto go tam wie...

Wrrr.... az sie zdenerwowałam. Dla autorki plus, a dla Owsiaka wyrazy szacunku i poparcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za zajadlość i ostre (może trochę zbyt ostre?) opisanie sprawy (chodzi o tytuł). Ale sam czasami piszę zaraz po usłyszeniu bulwersującej sprawy, to wiem, jakie emocje sie wyzwalają.
A swoją drogą - czym się kieruje taki W. gadając głupoty czy uogólniając? Przecież to bez sensu - traci poparcie całej masy luda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.01.2007 14:02

Fajny tekst. Ujawnia bezczelność, skrajny cynizm, butę i zawiść typowego wszechpolactwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to wcale nie jest takie dziwne. Wszak nikt nie lubi konkurencji. A przedziesz są środowiska dla których Owsiak jest konkurencją. Ot, taki o. Rydzyk też lubi sobie pozbierać pieniądze na "cele charytatywne", np. na Stocznię. Z tą tylko różnicą, że u niego całość znika, a u Owsiaka tylko część.
Nie ma się co oszukiwać - organizacja takich imprez, zakrojonych na tak szeroką skalę musi zżerać wielkie pieniądze. Pytanie co się dzieje z pozostało ich częścią - czy trafiają tam gdzie powinny? I w przypadku WOŚP jest pewność, że trafiają. Każdy będąc w szpitalu widział na pewno na sprzęcie serduszko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.