Facebook Google+ Twitter

WOŚP Libiąż. Rekord i konna niespodzianka

Pięćdziesięciu dziewięciu wolontariuszy kwestowało na rzecz tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Libiąż.

Konni wolontariusze docierali w najdalsze zakątki gminy Libiąż / Fot. Paweł SalawaWśród nich siedem osób robiło to konno, wzbudzając niemałe zainteresowanie wszędzie tam, gdziekolwiek się pojawiali. - Jeden z panów na nasz widok wziął wnuczkę na ręce i w pantoflach po śniegu przybiegł wrzucić pieniążka do puszki - relacjonuje Ilona Kosowska, właścicielka libiąskiej Szkółki Jeździeckiej Konnej Tęcza i pomysłodawczyni takiej formy wolontariatu.
Jeźdźcy przejechali niemal każdy zakątek gminy. Przebrani w stroje łowiczanek, aniołów, królowej śniegu i króla przykuwali uwagę mieszkańców, którzy chętniej wspierali osiemnasty finał tej ogólnopolskiej imprezy, po raz drugi w historii grającej dla dzieci z chorobami onkologicznymi.
Ogółem libiąski wkład na rzecz WOŚP 2010 wyniósł rekordową kwotę ponad 21500 zł. Było to o ponad 6 tys. złotych więcej niż przed rokiem!

Trzyletni Natanielek Rus i czteroletni Jaś Zachura wylicytowali gadżety WOŚP - miniaturki puszek wolontariuszy / Fot. Paweł Salawa- Dziękuję wszystkim mieszkańcom Libiąża za to, że otwarli nie tylko swoje serca, ale także portfele wspomagając ten szczytny cel - podsumował Burmistrz Jacek Latko.
Libiąski finał imprezy tradycyjnie zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury, gdzie umiejscowiony był lokalny sztab WOŚP. Zagrały zespoły "Blank Space", "Eight Pigs" i "Kings of Unity". Odbyła się też licytacja gadżetów "orkiestry" i prac plastycznych wykonanych przez miejscowych artystów. Zakończeniem imprezy było tradycyjne światełko do nieba w postaci fajerwerków i laserów. Oglądanie tego widowiska umilił gorący żurek przygotowany przez LCK. Libiąską imprezę wsparł ponadto Cafe Club "Nata", fundując drożdżówki dla wolontariuszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.