Facebook Google+ Twitter

WOŚP. Mieszkańcy Libiąża zebrali ponad 18 tys. złotych

Konni wolontariusze, koncerty muzyczne oraz efektowne pokazy ratownictwa drogowego firmowały jubileuszowy XX finał WOŚP w Libiążu (woj. małopolskie).

44 uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół, a także wolontariusze na koniach ze Szkółki Jeździeckiej Tęcza Ilony Kosowskiej kwestowało w Libiążu na rzecz jubileuszowego XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku celem publicznej zbiórki był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Miejscowy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie już zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury, przy wsparciu Zastępu Ratownictwa Medycznego w Libiążu, OSP Libiąż, OSP Pogorzyce i OSP Chrzanów, którzy wspólnie zaprezentowali widowiskowy pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego. Można go było oglądać delektując się smacznym żurkiem przygotowanym przez libiąskich strażaków.

O muzyczną stronę imprezy zadbały zespoły muzyczne „Kompromis”, „El – Machina” i „Kings of Unity”, a także soliści z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu: Karolina Olszewska, Zuzanna Stasiowska oraz Dominika Kutka.

Dużym powodzeniem cieszyły się okolicznościowe gadżety WOŚP, które wylicytowali Barbara i Piotr Poznańscy, Krzysztof Bartosiński, Ewelina Pałka, Alina Bańkowska i Paweł Siuda. Udany finał libiąskiej imprezy WOŚP w LCK podsumowano tradycyjnym światełkiem do nieba, na które złożyły się pokaz fajerwerków, zimne ognie, indywidualnie palone świeczki, zapalniczki i asysta sygnałów świetlnych wozów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu.
Tegoroczny dar serca mieszkańców gminy Libiąż podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniósł ponad 18,6 tys. zł. Indywidualnie najefektywniejszą wolontariuszką okazała się Klaudia Bębenek z Gimnazjum nr 1, która kwestując już od godziny 6.30 zebrała kwotę prawie 2,5 tys. zł!
Imprezę wsparli ponadto Sklep „Spring” w Libiążu, Cukiernia „Ptyś” w Chełmku, Firma Transportowa Adam Norys z Żarek i Cukiernia „Nata” w Libiążu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.