Facebook Google+ Twitter

WOŚP na aukcji - ale kosmos!

Mimo że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dopiero w niedzielę, na Allegro trwa już gorączkowa licytacja. Internauci prześcigają się w oferowanych kwotach, bo kto nie chciałby wygrać skoku na spadochronie z Moniką Olejnik czy Gadu-Gadu o numerze 15.

WOŚPNa specjalnie przygotowanej stronie znajduje się obecnie 10 790 aukcji. Każda z nich jest w pewien sposób nietypowa. Internauci mogą licytować specjalny numer Gadu-Gadu, banknoty z wizerunkiem Jana Pawła II, które opatrzone są autografem Leszka Balceowicza oraz skok spadochronowy z Moniką Olejnik. To tylko niektóre z aukcji oferowanych na Allegro. Wśród nich każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, by wspomóc Orkiestrę.

GG 15

Dużym zainteresowaniem cieszy się licytacja specjalnego numeru komunikatora Gadu-Gadu GG 15 (Orkiestra zagra w tym roku po raz 15.) Przed rokiem, dzięki współpracy z właścicielami komunikatora licytowano numer 14. Ostatecznie udało się sprzedać numer za kwotę 2 025 złotych. W tym roku wynik zostanie poprawiony. I to wyraźnie. Do zakończenia akcji pozostały jeszcze dwa dni, a prowadzący w licytacji użytkownik proponuje 4 452 zł. Oczywiście nie ma wątpliwości, że kwota ta wzrośnie. Obecnie numer GG 15 używany jest przez Orkiestrę i każdy może dzięki niemu skontaktować się z organizatorami akcji. Numer zmieni właściciela we wtorek, kiedy zakończy się aukcja.

Prezent od Balcerowicza Kolekcjonerskie banknoty NBP / Źródło: www.aukcje.wosp.org.pl

O jubileuszu WOŚP nie zapomniał również profesor Leszek Balcerowicz, który przygotował dla numizmatyków nie lada atrakcję. Przedmiotem licytacji są banknoty z wizerunkiem Jana Pawła II o nominale 50 złotych, które kilka miesięcy temu weszły na kolekcjonerki rynek w limitowanej serii. Co w nich takiego niezwykłego? Otóż wszystkie mają w numerze 15-stkę lub 15-stki i same zera! Na okładce banknotu znajduje się dedykacja dla zwycięzcy z podpisem prof. Balcerowicza. Widnieje na nim data 7 stycznia 2007 Były prezes NBP wcale nie pomylił daty. Była to po prostu ostatnia niedziela jego urzędowania na stanowisku.

Polska, głupcze!

Dużym zainteresowaniem cieszą się również książki. Tą najcenniejszą jest obecnie najnowsza książka Tomasza Lisa – „Polska, głupcze!”. Książkę, którą w sklepie można kupić za niecałe 30 złotych w internetowej aukcji już wyceniono na 1 275 złotych. Książka opatrzona jest oczywiście autografem i dedykacją od autora.

Skok z Moniką Olejnik

Uwagę zwraca również licytacja zaoferowana przez Aeroklub Warszawski. Klub przekazał na aukcję instruktorski skok spadochronowy. Zwycięzca będzie miał przyjemność pofruwać w przestrzeni z ... Moniką Olejnik, znaną polską dziennikarką. Obecnie ta przyjemność została wyceniona na 780 złotych.

Coś dla kibiców

Gratką dla każdego kibica są z pewnością olimpijskie medale, które były możliwe do kupienia tylko w wiosce olimpijskiej w Turynie. Komplet składa się z trzech medali, w którym jeden wykonany jest ze srebra próby 925! Pasjonaci tenisa mogą powalczyć o ręcznik z imieniem i nazwiskiem mistrza – Roggera Fedderera. Zawodnik dostał kilkanaście takich ręczników podczas turnieju Masters Cup w Szanghaju, który kończył tenisowy rok 2006 Dla Jurka Owsiaka przywiózł go z dalekiego kraju Marcin Matkowski, polski tenisista, który wespół z Mariuszem Fyrstenbergiem wystąpił w Szanghaju w turnieju deblowym. Obecnie najwyższa wylicytowana stawka za ręcznik to 1 125 złotych. Na aukcjach można znaleźć również liczne koszulki, plakaty, pocztówki, wlepki, naklejki, programy spotkań, stare bilety. Jest to z pewnością wielka gratka dla każdego fana sportu. Przy okazji można wspomóc szczytny cel – Orkiestrę.

Mnie najbardziej jednak urzekł inny przedmiot niejako związany ze sportem. Związek Ceramików Polskich podczas Drugich Warszawskich Spotkań Ceramicznych pomalował kilka ... sedesów i przeznaczył je na WOŚP. Szczególnie przypadł mi do gustu ten z motywami piłkarskimi. Aby stać się jego właścicielem, trzeba na chwilę obecną zapłacić więcej niż 202,5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Plus za coroczneaktualności i ciekawe opisy aukcji.
Banknoty z Papieżem i autografem L.Balcerowicza sa już od 1100 do 1600 zł, a jeszcze podrożeją.
Sedeska faktycznie mogłaby być półpiłkarska...

Komentarz został ukrytyrozwiń

a papier toaletowy żółty bądź czerwony!:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

moja klasa wygrała plakat W.O.Ś.P. ale to ja bym chciał mieć, może będzie jeszcze wanna w kształcie boiska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy pomysł...że też sami na to nie wpadli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm... ten sedes mogłby miec nietypowa klape w kształcie drugiej połowy... piłki :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.