Facebook Google+ Twitter

WOŚP niczym Wielka Ofiarność Społecznej Pomocy

WOŚP doposażając oddziały pediatryczne i geriatryczne, wspomagając Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze zamienia się w Wielką Ofiarność Społecznej Pomocy.

Wolontariusze zbierają do puszek przed kościołem / Fot. Elżbieta SadowskaZa nami kolejny już 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jak i w poprzednim, na ulicach miast i przed kościołami wsi ok. 120 tys. wolontariuszy z puszkami zbierało pieniądze na pediatrię i dla seniorów. W każdym większym mieście finały WOŚP, odbywały się na miejskich rynkach, lub przed i w siedzibach TVP regionalnych.

Już w pierwszym dniu podliczania zbiórki i innych form wspierania, na koncie WOŚP było niespełna 44 mln zł i kwota ta wciąż rośnie. Wystarczy więc pieniędzy na doposażenie oddziałów pediatrycznych i geriatrycznych a może też na wspomożenie Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych. I w ten sposób Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zamieni się w Wielką Ofiarność Społecznej Pomocy.

A swoją drogą termin WOŚP (początek Stycznia), został wybrany beznadziejnie (po szalonych wydatkach na Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok) wtedy gdy polskie społeczeństwo jest najbardziej „spłukane”. Gdyby więc nie zaskórniaki moherowego pokolenia i hojność światłych vipów (nie wspominając o Polonii), wyniki zbiórki mogłyby być opłakane.

Jednak, to już 24 finał WOŚP, i z roku na rok padają rekordy zebranych pieniędzy. Może właśnie dlatego, że WOŚP już tak długo funkcjonuje, że zapisał się pozytywnie w świadomości społecznej, że angażuje tak wielu młodych i dzieci (a więc całe rodziny), że cel tej zbiórki jest tak szczytny (chociaż powinien dotyczyć innych form pomocy), a wszystko to jest połączone z pracą i ofiarnością społeczną, a jednocześnie z wesołą zabawą.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: WOŚP


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.