Facebook Google+ Twitter

WOŚP nie boi się kryzysu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-22 15:37

Organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają nadzieję, że nie padną ofiarą kryzysu ekonomicznego. Zapewniają, że nie mają kłopotów ze znalezieniem sponsorów większych niż na przykład rok czy dwa lata temu.

O tym, że kryzys może dotknąć fundację napisała "Gazeta Wyborcza". Cytowana przez gazetę Monika Stankiewicz, koordynator do spraw sponsoringu Orkiestry w Olsztynie, mówi, że firmy są chętne do wsparcia rzeczowego, czyli w postaci gadżetów czy produktów żywnościowych. Natomiast sprawa wygląda dużo gorzej jeśli chodzi o gotówkę.

Rzecznik prasowy fundacji Krzysztof Dobies przyznaje, że dla niektórych firm kryzys może być dobrą wymówką, by nie wspomóc Orkiestry. Odpowiedzi odmowne fundacja słyszała jednak i w poprzednich latach. Krzysztof Dobies powiedział, że jeśli sztab chce zorganizować coś więcej niż zbiórkę pieniędzy, musi znaleźć sponsorów, a to ciężka praca.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 11 stycznia. Krzysztof Dobies zapewnia, że przygotowania idą pełną parą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wczesną diagnostykę dzieci z chorobami onkologicznymi.

Podczas siedemnastego finału pieniądze będzie zbierać 120 tysięcy wolontariuszy. Zarejestrowano już półtora tysiąca sztabów nie tylko w Polsce, ale także między innymi Holandii, Szkocji, Francji i Irlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.