Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15308 miejsce

WOŚP odbierze sprzęt podarowany szpitalowi w Pszczynie

Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zabiera podarowany sprzęt szpitalowi w Pszczynie. Wszystko przez to, że łóżka przeznaczone dla oddziałów geriatrycznych były wykorzystywane na oddziale kardiochirurgii.

 / Fot. Sicherlich/CC 3.0"Przysłano nam szokujące zdjęcia, na których widać, że nasze łóżka trafiły na oddział kardiologiczny" - powiedział w rozmowie z TVN24 Jerzy Owsiak. "Kiedy otrzymaliśmy informację o możliwych nieprawidłowościach w związku ze sprzętem w szpitalu w Pszczynie, natychmiast wysłaliśmy pytanie w tej sprawie" - dodał.

"Sprzęt jest cały czas wykorzystywany" – podkreślił z kolei Prezes Centrum Dializa S.A Jacek Nowakowski. Tłumaczył też, że gdyby nie przeniesiono tych łóżek na inny oddział , nie byłyby one wykorzystane. "Jeśli wpłynie do nas pismo od WOŚP z prośbą o przekazanie łóżek innym placówkom, to ją oczywiście spełnimy. Nie będzie z naszej strony żadnych opóźnień" – zapewnił w rozmowie

Podczas tegorocznej 21 już zbiórki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 50 mln złotych. Pieniądze zostały przekazane na zakup sprzętu medycznego , związanego z geriatrią między innymi regulowane łóżka, materace przeciwodleżynowe czy wózki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Tomku, w takim razie jest okazja pokazać, że istnieje mnóstwo ludzi, którzy nie dali się wciągnąć w chocholi taniec PO i PiS-u (przepraszam za wyświechtane określenie, ale ono trafnie charakteryzuje sytuację).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto Konopka nie istnieje, to tór PR :)
Czego oczekujesz? Czytasz jego posty, to typowa propaganda z danego dnia PiS'u.
To nie jest człowiek, który publikuje swoje ''złote'' myśli, tylko specjalista od PR z PiS :).
Dyskusja z nim to woda na młyn propagandy.
Dlaczego tak uważam? To proste, zwykły normalnie myślący człowiek nie wypisuje takich idiotyzmów. Jak pod większością artykułów tutaj.
Bawi mnie przy okazji doszywanie mi i kilku innym osobom łatki propagandystów PO. Szlag mnie tak samo czasem trafia na to co robią, ale patrząc przez pryzmat bredni i cynicznych intryg PiS i ich satelitów, to nóż się w kieszeni otwiera i człowiek chcąc nie chcąc staje po stronie przeciwnej ( przynajmniej tak to wygląda). Przecież tak nie jest, tylko zwyciężają u normalnego człowieka, logika i jakakolwiek przyzwoitość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A teraz niech Pan na moment zapomni o polityce i obiektywnie przyjrzy się faktom.
Ludzie dawali pieniądze, bo chcieli zapewnić odrobinę komfortu staruszkom, coraz częściej traktowanym w placówkach służby zdrowia jak zbędny balast, jak przedmiot do utylizacji.
Tymczasem:
"Cztery łóżka umieszczono na kardiologii (która nawet nie ma kontraktu z NFZ), resztę nie wiadomo gdzie."
"W piątek do fundacji WOŚP w Warszawie zadzwonił prezes Nowakowski i przyznał, że dary od Orkiestry nie trafiły geriatrii. Według niego takiego sprzętu trzymać tam NIE MA SENSU, więc poprosił o zgodę na używanie go gdzie indziej."
Ergo, szpital za pieniądze darczyńców zdobył sprzęt na prywatny oddział.
I można się tylko podpisać pod słowami Owsiaka:
"Szefowie szpitala w Pszczynie poświadczyli własnym podpisem, że będą używać darów z Orkiestry na geriatrii. Skoro nie chcą tego zrobić, to znaczy, że ten sprzęt im się nie należy. Zabierzemy go i przekażemy innemu oddziałowi dla starszych ludzi w tej okolicy lub regionie. "
Czyżby Pan też uważał, że nie ma sensu dbać o komfort pacjentów w podeszłym wieku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek Chorążewicz
Taka osoba jak Owsiak nie powinien wyrażać publicznie swoich poglądów politycznych. Tym bardziej, że wyraża się z wielką agresją w stosunku do osób mających inne poglądy. Nie licuje, to z tym czym się zajmuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, idzie Pan w zaparte. Na miły Bóg, a jakaż to wiarygodność i komu jest ona potrzebna, jeśli chodzi o Owsiaka w tym co robi?
To dla Pana człowiek z innymi poglądami jest już całkowicie przekreślony?

No właśnie! I jak tu można mówić o jakichś tam dialogach z przeciwnikami politycznymi, skoro niezależnie od tego co robią, są oni tylko do utylizacji...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze względu na funkcję którą sprawuje Owsiak powiem być apolityczny. On wykorzystuje swą pozycje w walce politycznej opowiadając się po jednej ze stron. Dlatego tego typu człowiek jest niewiarygodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wyczytałem, to WOŚP i szpital porozumieli się bez większych spięć. Właściwie, to zgadzam się z Owsiakiem. Zgadzam się dlatego, że jest konsekwentny. Dobrze jest wiedzieć, że fundacja panuje nad tym, co dzieje się z darami już po ich rozdzieleniu. Taką postawę można tylko pochwalić.
Skoro sprzęt miał być wykorzystany na konkretnych oddziałach, to nie widzę powodu, by miało być inaczej.
Jeżeli szpitalowi brakuje łóżek do innych oddziałów, to od tego ma dyrektorów, by zadbali o wyposażenie takich sal. Fundacja nie jest żadną zapchaj dziurą dla szpitali, tylko społecznym wsparciem na taki cel, jaki został pierwotnie ustalony.
Nie mogę się również powstrzymać od skierowania kilku słów do Pana Jerzego Konopki. Po raz kolejny wszystko Pan neguje, upolitycznia, oskarża Owsiaka o brak rozumu (cyt. "Owsiakowi, to poprzewracało się zupełnie głowie").
Sądzę, że nie przemyślał Pan tych słów. Akcję Owsiaka doceniają środowiska na całym świecie. Nie ma takiego drugiego człowieka w Polsce, który tak silnie integruje społeczeństwo, daje nadzieję i radość. Panu to przeszkadza? Nie chce mi się w to wierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Był kiedyś taki jeden zbieracz społecznych pieniędzy na konkretny cel - ratowanie stoczni, ale zastosował potem podobną filozofię wobec tej zebranej kasy, jaką zaprezentował nam Pan Jerzy. Pieniądze te zapewne przeznaczył na jakiś inny zbożny cel. A więc wszystko gra!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie kultury, sztuki opowiadając się za Komorowskim, Tuskiem przekreślają swój dorobek. Szkoda, że w głupi sposób narażają się na zapomnienie.Twierdzę tak, ponieważ jestem przekonany, że wcześniej ,czy później dowiemy się o "machlojach".

Sprzęt trafił na kariologie, bo w szpitalu na każdym oddziale są chorzy ludzie. Chorzy starsi ludzie nie leżą w szpitalu wyłącznie na geriatrii, lecz na wszystkich pozostałych oddziałach. Jest, to idiotyczny wymysł Owsiaka, aby przeznaczać sprzęt tylko na jeden oddział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaangażowany w PiS słynny kabareciarz Pietrzak jest do doopy ?
Jego dorobek to zero bo opowiada się za Kaczyńskim ?
Himalaje głupoty :)
Skoro specjalistyczne łóżka miały trafić na oddział geriatryczny [ na to była zbiórka ] to dlaczego trafiły na kardiologię ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.