Facebook Google+ Twitter

WOŚP: Pieniądze Fundacji na rezonanse magnetyczne i tomografy komputerowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 18:55

Rezonanse magnetyczne oraz tomografy komputerowe zamierza kupić Fundacja Jurka Owsiaka z pieniędzy zebranych podczas wczorajszego finału. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje tym roku doposażyć największe w Polsce kliniki onkologii dziecięcej.

Prawa ręka Jurka Owsiaka, profesor Bohdan Maruszewski mówi, że Fundacji bardzo zależy na tym, żeby w tym roku kupić sprzęt do neuronawigacji. To urządzenie pozwala ograniczać dawkę promieniowania tylko do miejsca, gdzie jest zmiana nowotworowa. Jedno takie urządzenie kosztuje od miliona do kilku milionów złotych.
Pieniądze zebrane w trakcie finału trzymane są na lokatach. W czasie, gdy przeznaczona suma na zakup sprzętu systematycznie rośnie, Fundacja przygotowuje przetargi. Bohdan Maruszewski mówi, że mają one formę otwartych negocjacji z zachowaniem konkurencyjności. Dzięki temu udaje się kupić sprzęt kilkadziesiąt procent taniej niż w przypadku przetargów publicznych
Bohdan Maruszewski mówi, że jeszcze w styczniu powstanie kilkuosobowa komisja ekspertów z dziedziny onkologi. Przygotują oni specjalną ankietę, która zostanie rozesłana do oddziałów onkologicznych. Fundacja sprawdzi w ten sposób jakie jest zapotrzebowanie na sprzęt oraz czy ośrodki mają odpowiednie warunki i ludzi do ich obsługi.
W zeszłym roku Fundacja kupiła między innymi 78 najnowocześniejszych aparatów USG, 370 urządzeń do przesiewowych badań słuchu u noworodków. Zakupiono również cyfrowe aparaty RTG, zestawy anestezjologiczne oraz aparaturę do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.