Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3932 miejsce

WOŚP po raz 16. w Sieradzu i okolicach

Współautorzy: Zbigniew Nastarowicz

Jak co roku, na początku stycznia, cała Polska (i nie tylko) zbiera pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku grano po raz szesnasty. Zbierano na rzecz dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

Plakat WOŚP / Fot. Piotr AndrzejakO godzinie 6 rano główny sztab w Sieradzu, mieszczący się w Urzędzie Miasta, otworzył swoje drzwi dla wolontariuszy, którzy przyszli po legitymacje i puszki. W mieście były trzy sztaby. W Urzędzie Miasta, Publicznym Gimnazjum nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 9. Głównym koordynatorem był Tomasz Krakowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

Od rana do godziny 12, można było oddawać krew w punkcie krwiodawstwa, który mieści się w szpitalu wojewódzkim im. ks kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Zebrano 9 litrów krwi od 20 osób. O godzinie 10 rano można było jeździć z zawodowymi kierowcami na placu koło budynku ZUS, a o 13 można było zjeść grochówkę na placu Wojewódzkim, na którym odbyły się główne imprezy. O 15 odbyły sie pokazy sprzętu wojskowego, ratownictwa medycznego oraz Straży Pożarnej.

O 17 na wielkiej scenie przed urzędem miasta rozpoczęła się licytacja oraz koncerty. Wystąpili: "Red Rum", "Em", "Nefre". Na zakończenie zaplanowano występy DJ-ów. O godzinie 20 pokaz sztucznych ogni.
Na rzecz Orkiestry kwestowali również prezydent miasta Jacek Walczak oraz poseł ziemi sieradzkiej Cezary Tomczyk. Obaj byli na scenie tuż przed 20, aby podzielić się ciepłymi słowami z mieszkańcami miasta.

O godzinie 20:10 sztab w urzędzie miasta, po przeliczeniu niespełna połowy puszek, miał już około 20.000 tys., poinformował nas o Tomasz Krakowski. Do pracy zgłosiło się 600 wolontariuszy, kwestowało 400.

Sztab mieszczący się w Publicznym Gimnazjum nr 2 (stan o godzinie 20:20) zebrał około 11.084 zł, złoty kolczyk i pieniądze w obcej walucie - poinformowała Dorota Orzechowska ze sztabu. 130 wolontariuszy pracowało na rzecz tego sztabu.

Na rzecz sztabu w Szkole Podstawowej nr 9 kwestowało 24 wolontariuszy. Około 16:00 sztab został zamknięty,
zebrano 2.646,22 zł - poinformowała nas Magdalena Juchner. Najwięcej pieniędzy zebrała Natalia Sterniak bo aż 198zł.

Pieniądze zbierano również w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Podczas Balu Studniówkowego pani dyrektor Wanda Gudowicz zachęca do wrzucania na WOŚP / Fot. Zbigniew Nastarowicz

Zbiórka pieniędzy odbywała sie również na balu studniówkowym słuchaczy CKU(sobota). Przez cała noc bawiący się mogli wrzucać pieniądze do puszki. W niedzielę na poprawinach kontynuowano zbiórkę.

Przez cały dzień w rozgłośni Naszego Radia odbywały się licytacje. Prowadzili je Roman Czapski oraz Michał Sieczkowski. Licytowano między innymi obraz pana Farbisza, piłkę z podpisami piłkarzy Legii Warszawa oraz dwa złote serduszka. Każde z nich zostało zlicytowane za około 2.000 zł. Rozgłośnia zebrała 10.700 tys. złotych z samych licytacji (stan na 20.30) - powiedział nam Michał Sieczkowski. W następnych dniach na Allegro będzie licytowany miliamperomierz przekazany przez XV Brygadę Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu.

W mieście było spokojnie, a wieczorem na Placu Wojewódzkim zgromadziło się około 5 tys. mieszkańców. Podczas naszej rozmowy z posłem Cezarym Tomczykiem dowiedzieliśmy się, iż kwestuje on od 6 klasy szkoły podstawowej, a prezydent miasta Jacek Walczak powiedział nam, że podtrzymuje tradycję swoich poprzedników, którzy co roku włączali się w zbiórkę pieniędzy na WOŚP.Podczas koncertów na Placu Wojewódzkim / Fot. Zbigniew Nastarowicz

W Zduńskiej Woli imprezy trwały również od rana. Można było oddać krew, zjeść grochówkę na Placu Wolności, przejechać się motorem oraz wziąć udział w licytacji różnych przedmiotów. Sztaby były cztery. Główne dwa to: sztab mieszczący się w siedzibie ZHP oraz w Publicznym Gimnazjum nr 1. Jak powiedział nam Konrad Łuczyński z ZHP, harcerze pomagają przy WOŚP po raz piętnasty. W mieście kwestowało wolontariuszy 150 osób. Zebrano około 20.000 zł.

W drugim sztabie, czyli Publicznym Gimnazjum nr 1, wolontariuszy było 130 osób. Tam działo się najwięcej. Był pokaz tańca, dyskoteka, a gwiazdą wieczoru był Andrzej Wawrzyniak. Wolontariusze zebrali 18.000zł jak poinformował nas Wiktor Sochacki, główny koordynator WOŚP na Zduńską Wolę. I tam akcja przebiegała spokojnie.

Nieodłączny element sztabów- psy / Fot. Zbigniew Nastarowicz Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy informowali nas na bieżąco co się dzieje oraz ile pieniędzy zebrano w Sieradzu i Zduńskiej Woli, podczas XVI Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z WOŚP:

Orkiestra gra również w Sieradzu

Orkiestra gra również w Sieradzu, część druga

Światełko do nieba w Sieradzu

Zduńska Wola gra dla orkiestry Owsiaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja tylko dodam ze podczas WOSP -u można było o 15 oglądać sprzęt wykorzystywany w ratowaniu ludzkiego życia jak i dobytku np..
SEKCJA OSP-Sieradz
GBAM -Star 244
SRT -Lublin 3
KPPSP -Sieradz tez pokazało trochę swego sprzętu :)) mianowicie
GLBART –Iveco
GCBA -Jelcz 442
Strażacy z komendy rozstawili tez specjalny namiot w którym można było oglądać i się UCZYC 1 pomocy :) jak by ktoś czegoś nie wiedział to może napisać chętnie odp:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasłużony plusik:)) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dla Ciebie Piotrze i dla Zbyszka jako współautora, i dzięki wam wszystko wiem co działo się w naszym miesicie i okolicach, piękne galerie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.