Facebook Google+ Twitter

WOŚP po raz kolejny rozgrzeje ludzkie serca

Tradycyjne czerwone serduszka WOŚP znów zaleją całą Polskę niosąc ze sobą pomoc chorym dzieciom. Tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

 / Fot. materiały prasoweZgodnie z tradycją w drugą niedzielę stycznia ruszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane będą fundusze na sprzęt medyczny, który pomoże w diagnozowaniu i leczeniu dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi!

Do końca listopada zarejestrowało się ok. 65 tys. osób, które pragną nieść pomoc jako wolontariusze. Pojawią się oni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie m.in. w Anglii, Austrii, Francji, Grecji, Irlandii, Niemczech i USA.

Jurek Owsiak rozpocznie XIX Finał już o godzinie 9 rano w kopalni Guido w Zabrzu. Przywita się z widzami i radiosłuchaczami na poziomie 320 metrów pod ziemią, a następnie akcja przeniesie się do Chorzowa, które będzie jednym z telewizyjnych gospodarzy XIX Finału. Scena stanie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku na tle chorzowskiego zoo. Wystartują dwa biegi: „Policz się z cukrzycą" i „Nordic Walking", a na scenie przywita wszystkich zespół Enej. Uroczyście przywitani zostaną prezydenci wszystkich miast Metropolii Silesia. Następnie Jerzy Owsiak poleci OrkiestrioLotem do Warszawy, skąd poprowadzi Finał aż do godziny 24. Przez cały dzień będą łączenia z chorzowską sceną. Tradycyjnie o godzinie 20 możemy się spodziewać „światełka do nieba”- symbolicznego połączenia wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć akcję Jurka Owsiaka.

Orkiestra gra nie tylko na ulicach miast w całej Polsce, ale także w internecie. Licytacje w serwisie www.aukcje.wosp.org.pl, co roku cieszą się ogromną popularnością. Pierwsza aukcja już ruszyła. 1 grudnia wystartował serwis aukcyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i serwisu Allegro. Aukcje to jedyna w swoim rodzaju okazja, by wylicytować niespotykane przedmioty i usługi np. lot symulatorem F16, rejs okrętem podwodnym, a także cenne „perełki” dla kolekcjonerów (m.in. gitara Carlosa Santany) i fanów polskich gwiazd, np. porsche Agaty Kuleszy, wysprzątanie domu przez trójkę aktorów: Marcina Bosaka, Pawła Małaszyńskiego i Tomasza Karolaka. W tym roku można licytować także m.in. przejazd z Tommim Mäkinenem - czterokrotnym mistrzem świata w rajdach samochodowych na najbardziej widowiskowym odcinku 48. Rajdu Barbórki, a także czerwoną kanapę, na której podczas uroczystej gali zasiedli znani dziennikarze - laureaci 4 edycji plebiscytu Mediatory 2010. Wylicytowane zostaną także złote serduszka, dzięki którym podczas zeszłej edycji WOŚP uzbierano ponad 1,1 mln zł. Licytacje potrwają do połowy lutego 2011 r.

Public domain / Fot. ReytanFinały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są już od 1993 roku. Do tej pory zbierano fundusze m.in. dla kardiochirurgii dziecięcej, neonatologii i pediatrii. Ratowano życie dzieci poszkodowanych w wypadkach, tych z chorobami nerek czy z wadami serca. W bieżącym roku dodatkowo zorganizowano akcję pomocy powodzianom „STOP POWODZIOM”, podczas której udało się zebrać 2,6 mln zł.

Warto także wspomnieć, że według najnowszych badań inicjator WOŚP Jurek Owsiak jest obdarzony przez większość społeczeństwa największym zaufaniem i szacunkiem z pośród osób znanych. - Tyle dobrego, co zrobił Owsiak, nikt w tym kraju nie robi, dlatego wzbudza we mnie ogromną sympatię i zaufanie, że moje pieniądze rzeczywiście zostaną przekazane na ważne cele. W kolejnym już finale akcji wezmę udział z przyjemnością. Jak co roku wrzucę i do puszek, i na konto – czytamy na forum orkiestry.

Finały WOŚP, co roku gromadzą ogromne rzesze osób skłonnych do pomocy potrzebującym.
- Sam WOŚP uważam za najlepszą akcje charytatywną. Stawiają na rozrywkę, koncerty, pozytywny przekaz. Każdy może spontanicznie się przyłączyć. Można się zwyczajnie dobrze bawić, pomagając szpitalom. Dlatego jest to akcja wyjątkowa, daleka od innych, które liczą przede wszystkim na współczucie. WOŚP wspiera się z uśmiechem na twarzy – deklaruje jeden z internautów.

Kolejna okazja do włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry już 9 stycznia. Ludzkie serca znów zostaną rozgrzane do czerwoności i na pewno zostanie pobity kolejny rekord w ilości zebranych funduszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rozgrzewanie ludzkich serc przez topnienie zawartości portfeli. Fizyka jest wielka, a idea szlachetna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

WOŚP to coś z czego jako Polacy możemy być dumni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

SZACUN DLA OWSIAKA I WSZYSTKICH WSPIERAJĄCYCH, a krytykom akcji ch.w.d bo na duże litery nawet nie zasłużyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Plogi
  • Plogi
  • 02.01.2011 17:41

Człowiek robi coś dobrego dla innych a ten siedzi, nic nie robi i krytykuje. Sam coś zrób dobrego dla innych a później krytykuj działania innych ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.