Facebook Google+ Twitter

WOŚP. Rondo im. Jeffa Hannemana w Jaworznie

Jedyne takie rondo z tradycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworznie. Zwycięzcami aukcji zostali Joanna i Krzysztof Czuszkowie, właściciele firmy Art-Com. Zdecydowali, że patronem ronda będzie gitarzysta Slayer, Jeff Hanneman.

Jeff Hanneman (1964-2013), założyciel i gitarzysta Slayer; freewoodpost; licencja: CC3 / Fot. freewoodpostAukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworznie jest atrakcją z niezwykłym punktem programu. Wylicytować można możliwość nadania nazwy dla miejscowego ronda. Taki przywilej trwa do czasu następnego finału WOŚP. W tym roku triumfują Joanna i Krzysztof Czuszkowie. Ich udział zaznaczył się sumą 15800 złotych. Właściciele jaworznickiej firmy Art-Com Sp. z o.o. wygrali już po raz drugi.

Rondo przez najbliższy rok będzie przypominać postać założyciela i gitarzysty zespołu Slayer. Jeff Hanneman zmarł po dlugiej i ciężkiej chorobie w dniu 2 maja 2013r. Jeden z protoplastów thrashowego wymiatania zgrał się z otoczeniem przy ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej w Jaworznie. Nie znaczy to, że miejsce stało się wolnym od rozsądku. Ostra jazda, rozgrzewanie gruntu i gawiedzi, jak też porykiwanie powyżej progu słyszalności może być nie po myśli panów z drogówki i tak dalej. Nadmienię, że Jeff Hanneman nie stał się jedną z ofiar wypadków drogowych. Do jego śmierci przyczynił się jadowity pająk.

"Właściciele naszej firmy Joanna i Krzysztof Czuszkowie są wielkimi fanami muzyki metalowej i przede wszystkim zespołu Slayer. Chcieli przez to upamiętnić osobę Hannemana, który jest niewątpliwą legendą metalu." - wyjaśniał Sebastian Pycia z firmy Art-Com dla "Gazety Wyborczej."

Okrąglutko zapisali się w pamięci lat ubiegłych:

2010 - Południowy Koncern Energetyczny S.A. - nazwa: rondo Górników i Energetyków (61200złotych);

2011 - firma Meblomag - nazwa: Rondo Magików (10100złotych);

2012 - firma ART-COM Joanna Macek-Czuszek - nazwa: Rondo Internautów (10300złotych);

2013 - firma SKOK Jaworzno - nazwa: Rondo smoków" (12100 złotych);

2014 - firma ART-COM Joanna Macek-Czuszek - nazwa: Rondo imienia Jeffa Hannemana (15800złotych).źródła: jaworzanin.pl
Gazeta WyborczaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nawet renomowany "Rolling Stone" pieje z zachwytu i bije głową w nawierzchnię, ale Owsiak i WOŚP są tam zupełnie nieistotni.

Koment gwoli podsycania dobrego nastroju :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.