Facebook Google+ Twitter

WOŚP rozgrzewa Gdańsk

W zeszłym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać w Gdańsku ponad 436 tysięcy zł. W tym roku planowy dochód ma przekroczyć aż pół miliona złotych!

Już od rana po całym Gdańsku krążą wolontariusze, którzy zbierają fundusze na rzecz nefrologii i urologii dziecięcej, w zamian za symboliczne, czerwone serduszko. A w tym roku do kwestujących dołączył podobno sam Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy, grająca już po raz XIX, przygotowała dla gdańszczan sporo atrakcji, skupionych na Długim Targu.Na tej scenie występują dziś artyści / Fot. Małgorzata Osowiecka
O
d godziny 14 na scenie głównej grają między innymi: Varius Manx, IRA, Golden Life i Big Day.
Przez caly czas w centrum zainteresowania było wyposażenie wojsk polskich i amerykańskich, działających między innymi w Afganistanie. Można je było podziwiać od godziny 13, a przebrani żołnierze chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Szczególnie dzieci były zainteresowane replikami broni, używanej przez tych żołnierzy.Miłośnicy militariów mogli podziwiać oryginalne wyposażenie wojsk polskich i amerykańskich / Fot. Małgorzata Osowiecka

Od 12 chętni amatorzy mogli wypróbować swoje malarskie zdolności we wspólnym projekcie "Zimowe Abstrakcje Gdańszczan". Za drobny upominek do akcji mógł przyłączyć się każdy, a unikatowe dzieło zostanie następnie wylicytowane na aukcji WOŚP.
Każdy mógł współtworzyć "Zimowe Abstrakcje Gdańszczan" / Fot. Małgorzata Osowiecka

Co więcej, na internetowej aukcji w serwisie allegro, Miasto Gdańsk wystawiło do tej pory: rejs jachtem Karlskrona - Gdańsk, rejs z Kusznierewiczem podczas Baltic Sail Gdańsk, kolekcjonerską monetę "Tysiąclecie Miasta Gdańska" oraz srebrną monetę GDAŃSK - Polskie Stadiony, bilet na prywatny seans w kinie 5D Extreme Gdańsk, gwóźdź z legendarnego jachtu Generał Zarusk, treningi z zespołami TREFLA w Ergo Arenie, wystawę zdjęć zwycięzcy licytacji, która będzie prezentowana na Długim Targu w Gdańsku, lekcję gry na carillonie oraz pięciopak albumów z serii Fot. Kosycarz.

Jeszcze dzisiaj w ramach XIX finału WOŚP gdańszczanie wypuszczą tradycyjne światełko do nieba, co nastąpi tuż przed godziną 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.