Facebook Google+ Twitter

WOŚP w gminie Libiąż

Mieszkańcy gminy Libiąż tradycyjnie hojnie wsparli kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusz z Libiąża / Fot. Paweł SalawaXXV zbiórka na terenie Libiąża, Żarek i Gromca zakończyła się rekordową kwotą ponad 25 tys. zł! Organizatorem zbiórki było Libiąskie Centrum Kultury.
- Sztab zarejstrowaliśmy na 30 wolontariuszy. Jedna osoba z powodu choroby nie mogła wziął udziału w zbiórce. Kwestowali uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu, Zespołu Szkół w Żarkach, Gimnazjum nr 2 oraz libiąscy harcerze. Najskuteczniejszym okazał się Bartek Stefan, którego puszki dwukrotnie pękały w szwach – komentuje szefowa libiąskiego sztabu Adriana Błachut.
B. Stefan po raz pierwszy w życiu wsparł WOŚP jako wolontariusz. - O tej możliwości dowiedziałem się w szkole i od razu podłałem decyzję. To byłm impuls. Kierowała mną chęć pomagania innym. To była przyjemność. Warto wspierać tą wspaniałą akcję pomocy na tak wielką skalę – mówił wolontariusz.
Od 9 lat libiąskie finały WOŚP bezinteresownie wspomaga Agnieszka Klupa. Nie tylko wrzuca do puszki, ale również lictytuje gadżety i pomaga liczyć zebrane pieniądze.
- Pomagam bo warto to robić. Ofiarowane dobro do nas wraca. W moim najbliższym otoczeniu były wcześniaki, którym pomógł sprzęt zakupiony z funduszu WOŚP. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, dopóki nie spotka ich to osobiście. Zamierzam grać z orkeistrą do końca życia, a nawet jeden dzień dłużej – podsumowała A. Klupa.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.