Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13210 miejsce

WOŚP w Kutnie już rozbrzmiewa. Na początek aukcje

Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 10 stycznia to w Kutnie już zaczęto powoli grać. O czym mowa? Otóż kutnowski sztab wystawił na licytację przedmioty. Wylicytować można piłkę do gry w siatkówkę z autografami zawodników Skry Bełchatów, płyty znanych muzyków z ich własnoręcznymi podpisami, zaś najciekawszym przedmiotem jest perkusja firmy Szpaderski.

Tomasz Motylewski pokazuje piłkę do gry w siatkówkę z podpisami zawodników Skry Bełchatów. / Fot. Piotr PanfilVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie odbędzie się 10 stycznia. Organizatorzy wystawili już przedmioty na licytację. Można wylicytować m.in. płyty Kasy Chorych, Majki Jeżowskiej, Michała Bajora, czy Kasi Kowalskiej wraz z oryginalnymi autografami. Dużą popularnością cieszy się perkusja firmy Szpaderski, którą oddał na aukcję Mariusz Sikora - radny miasta Kutno. Cena minimalna wyniosła 333,33 złote. Fani piłki siatkowej mają nie lada gratkę, bowiem mogą zakupić piłkę siatkową łącznie z autografami zawodników Skry Bełchatów.

Mariusz Sikora, kutnowski radny z wielkim sentymentem odnosi się do swojej perkusji, ale jak mówi cieszy go fakt, że może pomóc osobom, które tego potrzebują. / Fot. Piotr PanfilLicytacje zakończą się 10 stycznia, czyli w dzień wielkiego grania o godz. 20.15.

A co przed nami?

Wolontariusze na ulice miasta wyjdą po godzinie 6 rano. Pieniądze zbierać będą na sprzęt do leczenia dzieci z chorobami onkologicznymi. Za tegoroczną sumę można będzie doposażyć kliniki onkologiczne w sprzęt wysokospecjalistyczny w całym kraju.

Jak co roku w Kutnie nie zabraknie atrakcji. W Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się wystawa rzeźb, kurs wiązania węzłów żeglarskich, układanie włosów na różnorodne metody oraz malowanie twarzy. W KDK-u na scenie widowiskowej wystąpią zespoły muzyczne, a jest to V stopień zasilania, Wasteland, Miłosz Trojak, koncert orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, czy posłuchamy zespołu saksofonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie.

Organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie; Jacek Sikora i Tomasz Motylewski. / Fot. Piotr PanfilW południe na placu Wolności, na scenie głównej scena wystąpią gwiazdy wieczoru, a także będzie można obejrzeć światełko do nieba, które rozbłyśnie o godzinie 20. Podczas bloku muzycznego posłuchamy zespołów Glayzy, Mind Corrosion i Edwin Tarka. Na koniec na scenie pojawi się Kasia Kowalska z zespołem.

Małe podsumowanie

W roku ubiegłym kutnowski sztab WOŚP zebrał w Kutnie i powiecie aż 71 tysięcy złotych. Krew oddało, podczas akcji krwiodawstwa, 97 osób. Łącznie pobrano 43 litry i 650 mililitrów. Pocieszający jest fakt, że podczas badania cukry we krwi, zakład diagnostyki laboratoryjnej, wykrył u dwóch osób uciążliwą chorobę, jaką jest cukrzyca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.