Facebook Google+ Twitter

WOŚP w liczbach

Przeciwnicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wahają się przed publikowaniem zafałszowanych danych o jej finansach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoich zwolenników i przeciwników. Nic w tym dziwnego, gdyż inicjatywy o takim dużym zasięgu zawsze wzbudzały i wzbudzają kontrowersje. Gwoli ścisłości to oponenci Owsiaka stanowią zdecydowaną mniejszość, choć dość hałaśliwą. Każdy ma oczywiście prawo do wyrażania swoich opinii i poglądów, ale niech używa w dyskusji argumentów merytorycznych, a nie inwektyw lub spreparowanych danych.

 / Fot. Rozterki katolikaTymi ostatnimi posługuje się bloger o nicku „Katolik z rozterkami”, a wielu bezkrytycznych czytelników propaguje jego wpis m.in. na Facebooku. W czym rzecz? Otóż wspomniany bloger przeciwstawia WOŚP Caritasowi, sugerując, że datki ofiarowane na tę pierwszą są w dużej części marnotrawione. Swoje tezy dokumentuje zestawieniem wpływów i wydatków obu instytucji za rok 2009.

Wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt, że dane dotyczące WOŚP są nierzetelne. „Katolik z rozterkami” pisze:
WOŚP z 54 milionów zebranych w tamtym roku 28 wspomogło potrzebujących. Pozostałe 26 milionów poszły na koszty działalności i wspomniany już Przystanek Woodstock. Faktem jest, że orkiestra zebrała w owym roku zbliżoną kwotę, ale nieprawdą jest twierdzenie, że
Woodstock i koszty działalności wyniosły 26 milionów. Faktycznie na te cele poszło tylko ok. 5,5 miliona złotych.

Do ideologicznych stwierdzeń blogera nie odnoszę się, bo te nie są mierzalne w żadnych jednostkach, a zatem szkoda czasu i miejsca na bicie piany.
blog

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie ujmuję niczego Caritasowi, ale nie wierzę w zerowe koszty obsługi administracyjnej. Poza tym akcja Owsiaka w niczym nie przeszkadza działalności innych organizacji czy fundacji dobroczynnych. Zaryzykuję też twierdzenie, że nie wszyscy darczyńcy WOŚP równie chętnie wspierają inne tego rodzaju inicjatywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać Owsiak jak zawsze przeszkadza Kościołowi ;) Żenada. Każda taka inicjatywa jest dobra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za info. Na pewno nie dam na WOŚP. koszt reklam i czasu telewizyjnego daje krocie. Caritas działa w cichości, bez szumu, ale systematycznie i przy zerowych kosztach obsługi administracyjnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.