Facebook Google+ Twitter

WOŚP: w Ostrowcu Świętokrzyskim było bardzo gorąco!

XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocny w Ostrowcu Świętokrzyskim dowiódł, że pomimo chłodu, może być naprawdę gorąco! W rytmie koncertowej muzyki, wybuchów fajerwerków i tańca z ogniem, Ostrowiec zebrał ponad 37 tys. zł!

Marta Matuszewska (wokalistka) oraz Dawid Wesołowski (basista) z Infiniface. / Fot. Bartłomiej GraczakJuż od godziny 15, na ostrowieckim rynku rozbrzmiewały rockowe rytmy. Zaczął zespół z Ostrowca - "Infiniface". Po nim zagrał zespół "Symphony". Z godziny na godzinę przybywało osób na rynku, a i zebranych pieniędzy jakby więcej. Kolejny zespół, który zagrał dla Ostrowca, to "Project Zion", a następnie "Rockaway".

W przerwie pomiędzy występami zespołów prowadzono licytacje wielu gadżetów. Zbigniew Pacelt przekazuje na licytację piłkę z podpisami polskich siatkarzy. / Fot. Bartłomiej GraczakWśród licytowanych przedmiotów znalazła się m.in. złota piłka do siatkówki, z podpisami polskich siatkarzy i trenera Raula Lozano, przekazana przez wiceministra sportu, Zbigniewa Pacelta. Oprócz piłki zostały sprzedane gadżety WOŚP: kalendarze, koszulki, skarpetki, apteczki pierwszej pomocy, figurki, kubki, płyty i kasety z Woodstocku, płyty zespołów Hey, Habakuk, Armia, Dżem, KSU i Raz, Dwa, Trzy. Wylicytowano również kask strażacki przekazany przez komendanta głównego ostrowieckiej straży pożarnej oraz tort zrobiony przez cukiernię Heka. Łącznie na aukcjach zebrano około 1 tys. zł. Na ostrowieckiej stronie WOŚP (stan z godz. 22) zebrano ok. 1750 zł. Przedmioty, które nie zostały sprzedane na rynku, licytowane były podczas koncertu w klubie Perspektywy oraz zostaną wystawione na aukcje internetowe. W sumie w Ostrowcu Św. uzbierano ponad 37 tys. zł, ale zbieranie pieniędzy wciąż trwa i liczenie nie zostało jeszcze zakończone. Ostrowiec ma apetyt na więcej! Wszystko dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.
Światełko do nieba nad ostrowieckim rynkiem. / Fot. Bartłomiej Graczak
Na godzinę przed 20 i światełkiem do nieba, na scenie pojawili się członkowie "Night Rider", którzy skończyli koncert kilka sekund przed pokazem sztucznych ogni. Organizatorzy całego finału WOŚP w Ostrowcu stanęli na wysokości zadania i kilkuminutowy pokaz fajerwerków naprawdę podobał się ponad tysięcznej rzeszy osób, które zjawiły się na rynku. Pokaz tańca z ogniem prezentowany przez grupę "Happy Fire". / Fot. Bartłomiej Graczak

Chwilę później zaczął się występ grupy "Happy Fire", która zaprezentowała pokaz tańca z ogniem. Oprócz tego, na rynku można było przyjrzeć się z bliska strażackim pojazdom, a za symboliczną kwotę skosztować grochówki oraz zobaczyć panoramę Ostrowca z wysięgnika strażackiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

(+) za artykuł ... Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już mamy prawie 40 tys. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za artykuł ze zdjęciami:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie, że można było zobaczyć panoramę miasta :) Straż pożarna spisała się :)
PLUS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak najbardziej (+) za relację i fotki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.