Facebook Google+ Twitter

WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim z przykrym incydentem

Niezbyt przyjemnie zakończyło się kwestowanie w ramach 19. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim dla jednej (spośród 250) wolontariuszek biorących udział w tej szlachetnej akcji.

Gdy około godziny 17 grupa wolontariuszek zmierzała do miejskiego sztabu WOŚP, który tradycyjnie już mieści się w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej, by rozliczyć się z zebranych pieniędzy, podszedł do nich młody człowiek. Sprawiał wrażenie jakby chciał wspomóc akcję Jurka Owsiaka jakimś datkiem. Jedna z dziewczyn wyciągnęła w jego kierunku swoją puszkę. Mężczyzna wyrwał jej puszkę i natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. Zszokowanymi wolontariuszkami zajęła się policja, która przesłuchała je na okoliczność ustalenia i ujęcia sprawcy.

Jedna z uczestniczek koncertu z okazji 19. finału WOŚP. / Fot. Krzysztof KrzakNa szczęście było to jak do tej pory jedyne takie zdarzenie na terenie miasta. I miejmy nadzieję, że ostatnie. Tymczasem z miejskiego sztabu WOŚP docierają informację, że do godziny 19 zebrano blisko 50 tysięcy złotych w gotówce (od 191 wolontariuszy), a ponad 6 tysięcy zadeklarowano na aukcjach. Można było na nich zlicytować orkiestrowe gadżety przywiezione wprost z głównego sztabu WOŚP, m.in. aniołki i książki z autografami Jurka Owsiaka, ale także kurs na prawo jazdy czy wyroby gliniane wykonane przez ostrowicką młodzież na specjalnych warsztatach w pracowni Pawła Pileckiego (można je nabywać jeszcze do 14 stycznia w Punkcie Informacji Turystycznej Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu).

Podczas koncertu zorganizowanego na dziedzińcu miejscowego browaru wystąpiły wokalistki związane z MCK, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Leokadii Rusak, zespoły "Tremolo", "Suzie Della" z Ćmielowa i Szkoła tańca "Progres" Edyty Wilk z ODS "Malwa". Gwiazdą wieczoru był zespół "Acoustic Acrobats", który do niedawna występował jako Max Klezmer Band. Można było też oglądać repliki broni, sprzęt policyjny i strażacki. O godzinie 20 rozpocznie się tradycyjne "Światełko do nieba". Po nim w klubie "Alternatywa" rozpocznie się koncert zespołu "Muhomourh".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wystąpiły wokalistki związane z MCK, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta - czyżby sznurkiem Panie profesorze i redaktorze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.