Facebook Google+ Twitter

WOŚP w Starogardzie. Będą pamiętać o tragedii

Trwają ostatnie przygotowania do niedzielnego XVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie Gdańskim. Organizatorzy zapewniają, że zostanie uczczona pamięć wolontariuszek, które straciły życie w ubiegłym roku.

 / Fot. ScreenRok temu, 9 stycznia, całą Polskę obiegła smutna informacja. Na kilka dni przed finałem Orkiestry, dwie młode wolontariuszki zginęły w wypadku samochodowym podczas podróży do siedziby fundacji. Jechały po identyfikatory i gadżety.

"Dwie osoby, które jechały do nas, angażując się w akcję mającą na celu ratowanie życia, życie straciły" - pisał Jurek Owsiak w liście z kondolencjami. Dwie inne osoby (w tym szefowa starogardzkiego sztabu) zostały poważnie ranne. Ubiegłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie odbył się bez jakichkolwiek elementów rozrywkowych.

Tegoroczne logo orkiestry / Fot. Materiały WOŚPRównież w tym roku, zostanie uczczona pamięć zmarłych tragicznie wolontariuszek. Podczas finałowego koncertu, jak i przed "światełkiem do nieba" starogardzianom zostanie przypomniana ubiegłoroczna tragedia oraz jej ofiary. - Przygotowujemy multimedialne przypomnienie ich sylwetek wraz ze zdjęciami oraz minutę ciszy - mówi Maria Malinowska, szefowa starogardzkiego sztabu orkiestry.

Oprócz występów muzycznych w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby organizatorzy przygotowują również między innymi studio fryzur, studio urody i tatuaży, punkt pomiaru ciśnienia oraz badania poziomu cukru. Odbędą się również pokazy sportowe oraz pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy. A wśród przedmiotów, które w tym roku zostaną zlicytowane w Starogardzie są między innymi dwie duże maskotki z mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.