Facebook Google+ Twitter

WOŚP w Supraślu już w tę niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia odbędzie się 20. finał WOŚP. Tym razem przebiegnie on pod hasłem walki z cukrzycą, chorobą cywilizacyjną XX wieku.

20. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza w tym roku z wielką pompą! Organizatorzy chcą edukować Polaków o tym jak niebezpieczną chorobą jest cukrzyca i jakie szkody może wyrządzić, zwłaszcza kiedy pozostaje nieleczonym lub późno wykrytym schorzeniem. Orkiestra konsekwentnie realizuje swoją kampanię informacyjną, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożenia cukrzycą. Dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych.

Białostocki finał WOŚP to liczne koncerty m.in. gwiazdy sceny alternatywnej zespołu Pogodno, poety i barda Jacka Kleyff'a czy też formacji Miąższ. Finałowy koncert rozpocznie się w niedzielę 8 stycznia, w Supraślu, na rynku miejskim, przed dawnym pałacem Buchholtzów i potrwa do godz. 22. Nie zabraknie również tradycyjnego już "Światełka do nieba" – niepowtarzalnego happeningu odbywającego się raz w roku, wyłącznie podczas finałów WOSP. Ponadto w samym Supraślu będzie można zapoznać się z rekonstrukcją zabytkowej linii kolejowej.

„Bardzo cieszymy się, że możemy wspierać tak szczytną inicjatywę. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej to ważne wydarzenie kulturalne, podczas którego wszyscy Białostoczanie mogą wspólnie spędzić czas w bardzo malowniczym i ujmującym Supraślu. To również dobra okazja do poinformowania Polaków, że jedną z przyczyn cukrzycy jest nieprawidłowe żywienie" - mówi Magdalena Szugzda, product manager z firmy wspierającej organizację WOŚP.

Najbliższy, 20. finał kończy szeroką kampanię medialną WOŚP na temat cukrzycy, jej przyczyn i sposobów zapobiegania. Białostocki finał Wielkiej Orkiestry potrwa do niedzieli, do godz. 23.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.