Facebook Google+ Twitter

WOŚP we Wrocławiu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-07 13:41

10 stycznia po raz osiemnasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Oto atrakcje, które przewidziano dla mieszkańców Wrocławia.

Logo akcji / Fot. www.wosp.doba.plW tym roku, podobnie jak w poprzednim, scena zamiast na Rynku będzie postawiona pod Wrocławskim Parkiem Wodnym przy ul. Borowskiej. Tam od godziny 12 będą odbywać się koncerty i licytacje. Wystąpią, między innymi, Mrozu, Hoo Doo Band z Alicją Janosz, All Sounds Allowed (ok. godz. 16) i Sidney Polak (ok. godz. 19). Wylicytować będzie można m.in. pomalowany przez dzieci samochód BMW, tramwaj "ogórek", czy sofę na której podczas wizyty we Wrocławiu siedział Dalajlama. Aukcje trwają także w serwisie allegro, można wylicytować m.in. nazwę pociągu trasy Wrocław - Kraków.

W niedzielę rano wyruszy też z Wrocławia specjalny pociąg do Olsztyna, w którym odbędzie się kwesta. O godz. 20 odpalone zostanie tradycyjne "Światełko do Nieba". Jeden pokaz fajerwerków odbędzie się przy aquaparku, a drugi przy Centrum Onkologicznym na ul. Bujwida. W tym samym Centrum przez całą niedzielę czynnych będzie 10 gabinetów, gdzie można przyjść z dzieckiem, aby zbadał je lekarz.

Dodatkowo imprezy będą odbywały się także w innych miejscach. Jedno z nich to Centrum Kultury Zamek przy placu Świętojańskim, gdzie wystąpią m.in. Krzyki, Synapsa, Comitiva, Armata i wielu innych. Dla WOŚP będą grały też kluby. We Wroclove, gdzie wystąpią Tage of Unity, Riddimzz Team, Lion Stage Sound System & Friends i Natural Dread Killaz. W Łykendzie odbędzie się impreza "Szantomani dla WOŚP", wystąpią: Orkiestra Samanta, Za Horyzontem, Pod Masztem, Betty Blue i Znienacka Project.

W najbliższą niedzielę we Wrocławiu kwestować będzie 1600 wolontariuszy WOŚP. Orkiestra gra już od 18 lat. W ubiegłym roku zbierano pieniądze na sprzęt do badań pozwalających wykryć raka u dzieci. W całej Polsce zebrano wtedy około 40,5 mln zł, a w samym Wrocławiu ponad 500 tysięcy zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rafal Dyiek
  • Rafal Dyiek
  • 16.12.2010 14:29

"Chce zostać wolontariuszem 9/01/2011

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.