Facebook Google+ Twitter

WOŚP wylicytuje rogi Rokity

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-01-12 11:47

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższą niedzielę po raz 15.

fot. Katarzyna ProkuskaNajwiększy sztab w Krakowie, zorganizowany przy "Gazecie Krakowskiej", rozpoczął już zbieranie pieniędzy. Od tygodnia na naszej stronie internetowej trwa aukcja, z której dochód przekażemy na rzecz Fundacji WOŚP. Wśród licytowanych przedmiotów znajdują się m.in. piłka Wisły Kraków, koszulka koszykarzy Śląska Wrocław wraz z podpisami zawodników, lot nad miastem balonem na ogrzane powietrze, a od dziś - rogi posła Jana Rokity. To nagroda dla najbardziej dociekliwego członka komisji śledczej w sprawie "afery Rywina", którą zdobył w jednym z plebiscytów. Jest to potężna statuetka, z którą, jak twierdzi poseł, trudno było mu się rozstać. Wśród licytowanych przedmiotów jest również pióro, które jeszcze do niedawna używał minister koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Nomen omen marki... Waterman.
Wszystkich zainteresowanych aukcją odsyłamy na stronę naszego sztabu orkiestra. gk. pl. Licytacja trwać będzie do niedzieli włącznie. Redakcja Gazety Krakowskiej objęła również patronat nad głównym krakowskim koncertem, który rozpocznie się o godz. 16 na Rynku Głównym. Zaplanowano mnóstwo atrakcji. Wśród nich koncerty: BrokenReed, Vavamuffin, Skankan, the Dolls, Mai i Andrzeja Sikorowskich, Trebunie Tutki, Dezodorant Squad oraz zespołu Piersi. Imprezę poprowadzą Adam Małczyk i Adam Grzanka z Formacji Chatelet.

Kosmiczny koncert na Rynku Głównym Punktualnie o godz. 20 zobaczymy tradycyjne "światełko do nieba", czyli niesamowity pokaz sztucznych ogni. - Z pewnością dorówna on pokazowi sylwestrowemu - zapewnia Grzegorz Nowosielski z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Swój płomień dołożą również krakowscy baloniarze, którzy przygotowują na tę okazję specjalną niespodziankę. Dziesięć koszy zostanie ustawionych w kształt serca. O umówionej godzinie z ich palników wystrzelą w niebo płomienie. Nie będzie to jedyna impreza w Krakowie tego dnia. W południe na błoniach rozpocznie się festiwal balonowy. Każdy będzie mógł bezpłatnie wziąć udział w locie balonem na uwięzi na wysokości kilkudziesięciu metrów. Przygotowano również wiele atrakcji dla najmłodszych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.