Facebook Google+ Twitter

WOŚP zebrał ponad 40 milionów złotych! Czy padnie nowy rekord?

XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwolił zebrać już ponad 40 milionów złotych - taką kwotę zadeklarowano o północy. To jednak jeszcze nie koniec zliczania zgromadzonych przez wolontariuszy środków.

Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej. / Fot. Mateusz Max MaksiakPrzez całą niedzielę 8 stycznia trwał jubileuszowy XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego ponad 120 tys. wolontariuszy zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jak podaje portal onet.pl o północy po otrzymanych z większości sztabów meldunkach WOŚP podał informację, że udało mu się już uzbierać ponad 40 milionów złotych. To jednak wciąż mniej niż w roku ubiegłym, w którym akcja prowadzona przez Jurka Owsiaka pozwoliła na zgromadzenie 47 248 415,05 złotych. Być może uda pobić się ten rekord, gdyż na konto WOŚP wciąż wpływają kwoty od 1700 sztabów zlokalizowanych na całym świecie.

Najdroższe złote serduszko za prawie 128 tys. złotych


Jak co roku przed północą odbyła się "Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców", w czasie której można było kupić złote serduszka, powstające ze złota ofiarodawców lub karty telefoniczne z limitowanej serii. Najdroższe złote serduszko udało się sprzedać WOŚP za ponad 127 tys. złotych,natomiast cena karty telefonicznej sięgnęła 65 tys.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.