Facebook Google+ Twitter

WOW!night 2010 już w piątek w Krakowie

Tegoroczny sylwester pod gołym niebem na krakowskim Rynku Głównym zamieni się na jedna noc w największy parkiet klubowy w Europie. Podczas WOW!night 2010 wystąpią Kelis, R.I.O, Robert M. i DJ Namteh. Rok temu podobna impreza zgromadziła 100 tys. osób !

Organizatorzy WOW!night 2010 podczas konferencji prasowej w Sukiennicach. / Fot. Piotr Drabik Dziś w krakowskich Sukiennicach, tuż obok budowanej na piątek gigantycznej sceny, odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów WOW!night 2010 - Magdaleny Sroki, dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF), Anety Grabowieckiej oraz Roberta Rozciechy z KBF. Przedstawili oni pokrótce dziennikarzom jak będzie wyglądać tegoroczny sylwester na Rynku Głównym.

Największą gwiazdą WOW!night 2010 będzie amerykańska piosenkarka, Kelis. "To gwiazda ze szczytów amerykańskich i europejskich list przebojów, która w Krakowie przedstawi zupełnie nowe, klubowe aranżacje swoich przebojów" - mówiła na konferencji Magdalena Sroka. Piosenkarka jest znana publiczności na całym świecie z takich przebojów, jak "Milkshake" i "Trick me". Poza tym ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych, w tym te najbardziej wartościowe w USA czyli Grammy (w 2001 i 2007 r.). To będzie pierwszy koncert Keils w naszym kraju.

Poza tym na sylwestrowej scenie pojawią się pionierzy stylu reggae house, R.I.O. Ten projekt muzyczny został powołany do życia w 2007 roku przez zespół producentów w składzie Manuel Reuter (Manian) i Yann Peifer (Yanou). Wcześniej, na Rynku Głównym w Krakowie swoje przeboje i klubowe umiejętności zaprezentują znany z list przebojów Robert M. oraz DJ Namteh. Obydwoje są rodowitymi krakowianami, przez co traktują piątkowy występ bardzo wyjątkowo.

Scena przygotowywana na WOW!night 2010 nabiera rumieńców / Fot. Piotr Drabik31 grudnia krakowski rynek zamieni się w największą scenę klubową na starym kontynencie o powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. W tym roku estrada koncertowa wraz ze znajdującymi się po obu jej stronach potężnymi ekranami diodowymi, zostanie umiejscowiona wzdłuż ściany Sukiennic. Dodatkowym walorem będzie wysunięty w stronę publiczności na ok. 15 metrów podest sceniczny, na którym przez cały czas trwania imprezy występować będą tancerze, w specjalnie przygotowanej na ten wieczór choreografii. Tradycyjnie, w ramach widowiska odbędzie się spektakularny pokaz pirotechniczny ale nowością w tym roku będzie wyjątkowy największy w Polsce show confetti.

Bezpieczeństwa widzów będzie strzec blisko 200 pracowników ochrony, współpracujących z oddziałami policji i straży miejskiej. W kilku miejscach Rynku staną punkty pomocy medycznej i osób zaginionych. Sylwestrowy koncert będzie transmitowany na żywo w radiu RMF MAXXX a 2 stycznia w telewizji TVN zostanie wyemitowany skrót z WOW!night 2010. Impreza zakończy się ok. 1 w nocy już w nowym, 2011 roku.

Wszelkie niezbędne informacje na temat nocnego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie 31 grudnia oraz najnowsze informacje o WOW!night 2010 są dostępne na oficjalnej stronie imprezy - wownight.eu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.