Facebook Google+ Twitter

Wpadka ambasady Wielkiej Brytanii w USA na Twitterze. Świętowała spalenie Białego Domu

Ambasada Królestwa Wielkiej Brytanii w Stanach Zjednoczonych zaliczyła wpadkę na Twitterze. Jej pracownicy "uczcili" 200. rocznicę spalenia Białego Domu.

 / Fot. zrzut ekranu/TwitterBrytyjczycy zamieścili na Twitterze zdjęcie tortu w kształcie Białego Domu. Obok niego umieszczono flagi brytyjską i amerykańską oraz sztuczne ognie. Całość opisano jako "Upamiętnienie 200. rocznicy spalenia Białego Domu. Tym razem tylko zimne ognie" - podaje Polska Agencja Prasowa.

W ten sposób brytyjska ambasada chciała "żartobliwe" nawiązać do wydarzeń z 1814 r. gdy oddziały królewskie spaliły Biały Dom i Kapitol. "Chcieliśmy upamiętnić historyczne wydarzenie i świętować naszą dzisiejszą silną przyjaźń" - twierdzą Brytyjczycy, ale żart został przyjęty chłodno. Internauci domagali się przeprosin. Nazwali rzecz nietaktem i złym zachowaniem. Dostało się też samym pomysłodawcom, którzy mogli przeczytać, że Stany Zjednoczone nie są krajem, który posiada upośledzonych umysłowo dyplomatów, nieumiejących korzystać z serwisów społecznościowych.

Niefortunny wpis został podany dalej 6766 razy. Co ciekawe nie został usunięty z profilu ambasady w Waszyngtonie. Brytyjczycy przeprosili jednak za swoją wpadkę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może Żyrinowski nie będzie świętować Dnia Zwycięstwa nalewką z owoców leśnych dla wszystkich...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.