Facebook Google+ Twitter

Wpadka FBI: Portret bin Ladena to przerobione zdjęcie hiszpańskiego posła

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-17 08:21

Amerykański Departament Stanu usunął ze swojej strony internetowej zdjęcie przedstawiające domniemany wygląd Osamy bin Ladena.

Powodem tej decyzji jest niezręczność jakiej dopuścili się tworzący portret pamięciowy terrorysty. Prawdopodobnie wykorzystali do tego wizerunek jednego z hiszpańskich deputowanych.

Najnowsze zdjęcie poszukiwanego od lat przywódcy Al-Kaidy było bliźniaczo podobne do fotografii Gaspara Llamazaresa, byłego lidera Komunistycznej Partii Hiszpanii i znanego w tym kraju krytyka polityki Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że jeden z twórców nowego wizerunku bin Ladena wykorzystał fotografię Llamazaresa, którą przypadkowo znalazł w internecie, by postarzeć wizerunek najbardziej poszukiwanego terrorysty świata.

Jak tłumaczy rzecznik FBI, grafik nie znalazł odpowiedniego zdjęcia w zasobach agencji, więc wbrew procedurom wyszukał zdjęcia w internecie. Nie miał pojęcia, że wykorzystuje wizerunek znanego polityka.

FBI przeprosiła Gaspara Llamazaresa, ale hiszpański polityk nie wyklucza, że wystąpi na drogę sądową przeciwko rządowi USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.