Facebook Google+ Twitter

Wpadki polityków po śmierci Wisławy Szymborskiej

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka napisała na Twitterze po śmierci Wisławy Szymborskiej: "Coraz mniej wielkich ludzi - najpierw Havel, teraz Wisłocka". Lapsusy "zaliczyli" też inni politycy, Grzegorz Napieralski i Łukasz Naczas.

 / Fot. Zrzut ekranuNatychmiast po niefortunnym wpisie Wandy Nowickiej, w sieci pojawił się limeryk autorstwa Darka Ćwiklaka: "Pewna posłanka z Warszawy/Lutową, ciemną nocką/Zapewne dla zabawy/Żegnała w sieci Wisłocką/Zamiast pewnej Wisławy" - informuje dziennik.pl.

Wanda Nowicka usunęła wpis, a komentując go stwierdziła, że nikt nie jest doskonały i dodała, że Szymborską zapewne ubawiłaby jej pomyłka.
Grzegorz Napieralski napisał z kolei, że dziękuje za wiersze, które były taką dawką pozytywizmu. Po licznych uwagach internautów, że Wisława Szymborska z pozytywizmem nie miała nic wspólnego, przeprosił za pomyłkę i wyjaśnił że w miejscu słowa "pozytywizm" miało być "pozytywów".

Inny działacz SLD, Łukasz Naczas wywołał istną burzę swoim wpisem, że Wisława Szymborska była "kuzynką mojej babci". W odpowiedzi na liczne i niezbyt pochlebne komentarze Naczas odpowiedział, że nie poznał osobiście poetki, ale w jego rodzinie była zawsze ceniona i podziwiana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ale tu ostro,aż się boję komentować;-)-to dla rozluźnienia atmosfery

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 02.02.2012 23:11

@Grzeszczyk, Herbert żył w tych samych czasach co Szymborska, ale instynkt poety go nie zawiódł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Taliesin Dzisiaj 20:49 : zobacz kto teraz i jakie treny układa, a czasy sa zgoła inne; no, ale przed tobą nic się nie ukryje, prawda или правда ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 02.02.2012 20:49

@Grzeszczyk,tak sądzisz?A ja myślę że była bardzo naiwna.Właśnie w TV w Panoramie bodajże podano jako ciekawostkę że wysyłała pieniądze Gołocie aby go pocieszyć po przegranej walce bo miała do niego "słabość".Po śmierci Stalina pisała rzewne treny, być może też miała do niego słabość.A fundacja przez nią powołana ma wspierać ......jej twórczość.To chyba ta legendarna skromność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wisława już nie takie historie przeżywała i dobrze znała nasz polityczny sagan. Mruga więc do nas okiem, śmiejąc się z tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do roman koźmiński - mamy takich samych non stop od stuleci - jeszcze Pan tego nie zauważył? Np tego, który wolał inwestować w kawalerię zamiast w czołgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 02.02.2012 18:48

@ Pan Kowalski z drugim Kowalskim wertują media , gdzie by dołożyć wszystkim prócz PiS -owi ! OTWORZYSZ STRONĘ - - KOWALSKI -

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cezar
  • Cezar
  • 02.02.2012 18:42

Winkowi podobają się tylko wpadki Kaczyńskiego.Nawet te zmyślone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po co taki artykuł? Po co podsumowywanie czyichś błędów i ich publikowanie? Żeby poczuć się samemu lepiej czy też jest jakiś inny dodatkowy cel?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 jacek
  • jacek
  • 02.02.2012 13:21

Kowalscy od rana w ataku !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.