Facebook Google+ Twitter

Wpadłeś w zaspę? Zobacz do kogo zadzwonić

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-30 11:51

Śnieg zasypał Warszawę. Ratusz zauważył problem i... opublikował "poradnik zimowy". Możemy się z niego dowiedzieć do kogo się zwrócić, gdy chodnik przed blokiem zaginął, a schody przypominają ślizgawkę. Dowiemy się także gdzie dzwonić, gdy ulica jest nieprzejezdna, przystanek zasypany, a kładka oblodzona.

Odśnieżanie / Fot. Paweł SupernakPoradnik wskazuje, że zimą za stan chodników i ulic odpowiadają właściciele i zarządcy terenów. To oni powinni je odśnieżać. Masz typowo zimowy problem? Zajrzyj do poradnika i zdecyduj kto jest za niego odpowiedzialny.

Podstawowym organem, do którego warto się zwrócić w takiej sytuacji, jest administrator, zarządca osiedla lub właściciel nieruchomości. On zajmuje się terenem przyległym do nieruchomości, odpowiada więc za wszystkie chodniki przyległe do bloku. Urzędy dzielnic natomiast zajmują się chodnikami, które nie przylegają do nieruchomości. Odpowiedzialne są także za drogi gminne, w tym za miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego położone wzdłuż tych dróg. Zimowe obowiązki leżą również w gestii Zarządu Transportu Miejskiego oraz Zarządu Oczyszczania Miasta. Te instytucje odpowiedzialne są za to, by przejścia dla pieszych, kładki i mosty, przystanki tramwajowe i autobusowe, dojścia do metra czy drogi autobusowe były bezpieczne.

"Poradnik zimowy" / Fot. Materiały ze strony Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
ZTM, który zapowiada wyrywkowe kontrole przewoźników i przystanków, wręcz zachęca pasażerów do tego, by informowali o wszelkich niedogodnościach związanych z podróżą komunikacją miejską. Jechałeś zimnym autobusem, a przystanek utonął w zaspach śniegu? Zarząd Transportu Miejskiego czeka na wszelkie sygnały.

Rysunkowy poradnik nie odśnieży chodnika, ale z pewnością wskaże nam właściwe drzwi, do których warto zapukać, jeśli chcemy pokonać zimowe niedogodności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Raczej postaraj się uratować, zanim ktoś przyjedzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patrząc na wczorajszy kataklizm komunikacyjny martwi mnie tylko, że ratusz sam nie świeci przykładem - wysyłając drogowców o 8 rano wprost na zakorkowane ulice pokazał swoją niefrasobliwość i brak umiejętności profesjonalnego zarządzania miastem:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.