Facebook Google+ Twitter

Wpadli „amatorzy” Volkswagenów busów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-18 16:23

Policjanci z gorzowskiej Komendy Miejskiej zatrzymali grupę mężczyzn szczególnie zainteresowanych kradzieżami busów marki VW. Decyzją sądu zatrzymana trójka najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Od listopada ubiegłego roku na terenie Gorzowa odnotowano trzy podobne przypadki. Wszystkie ustalenia potwierdzały, że kradzieże są dziełem jednej szajki. Dzięki właściwej analizie materiałów policjanci szybko wytypowali domniemanych sprawców. Okazało się, że w ostatnich tygodniach przyjeżdżała do Gorzowa na „gościnne występy” grupa mężczyzn w wieku 21 lat, wywodząca się ze Szczecina. Zebrane dowody dały podstawę do zatrzymania wytypowanych osób, co też nastąpiło w miniony weekend.

Zgromadzone materiały dały podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutu dokonania sześciu kradzieży samochodów. Do trzech z nich doszło w Gorzowie. Mężczyźni interesowali się również busami z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. W ostatni wtorek do gorzowskiego Sądu Rejonowego wpłynął wniosek o aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku i trójka zatrzymanych mężczyzn spędzi najbliższe miesiące w areszcie śledczym. Za dokonane kradzieże samochodów grozi im do 8 lat więzienia.

Źródło: Sławomir Konieczny, KWP w Gorzowie Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.