Facebook Google+ Twitter

Wpadnij w blond, czyli WOŚP po francusku

Francuzi też mają swoją WOŚP. W ten weekend ruszyła 75 wielka narodowa zbiórka pieniędzy francuskiego Czerwonego Krzyża. Tradycyjnie już jej leitmotivem jest kolor blond.

W zeszłym roku udało się zebrać 4 300 000 euro, ale w tym roku potrzeba więcej pieniędzy, gdyż osób w potrzebie jest znacznie więcej. Organizatorzy przypominają, że nawet niewielki datek znaczy wiele. 1,50 euro to posiłek a 3 euro to szczoteczka, pasta do zębów, mydło i żyletka, czyli podstawowy zestaw higieniczny. Adriana Karembeu, ambasador Czerwonego Krzyża od 10 lat, rozpoczęła dziś symbolicznie zbiórkę na placu Boulogne Billancourt blisko Paryża. Mnóstwo ochotników zmobilizowało się, aby zebrać możliwie jak najwięcej pieniędzy by pomóc potrzebującym. Wraz z rozwojem kryzysu wzrosła liczba osób, które korzystają z pomocy Czerwonego Krzyża, dlatego też zbiórka ta jest niezwykle ważna. W roku 2008, do organizacji zgłosiło się 10% osób więcej niż w poprzednim roku, proszących o posiłek. W roku 2009 ta tendencja jeszcze bardziej się zaostrzyła. Jak mówi przewodniczący francuskiego Czerwonego Krzyża Jean-François Mattéi, w tym roku pojawiło się nowy profil potrzebujących np. renciści, studenci czy biedni pracownicy. Przykładowo w Calvados, Czerwony Krzyż w 2008 roku opiekował się 1572 rodzinami a liczba osób potrzebujących pomocy wzrosła o 28%.

Popełnij “blond” i pomóż potrzebującymJak co roku akcja przebiega w kolorze blond. Po raz pierwszy zaangażowano w nią internet. Na specjalnej stronie, dzięki “blondizerowi” obowiązkowo “ubierasz” perukę – symbol zbiórki, wpłacasz mini-datek na rzecz Czerwonego Krzyża (10, 5 lub 1 euro) i już możesz założyć własną stronę internetową, na której możesz zamieścić zdjęcia przyjaciół i znajomych, którzy również “wpadli w blond”i wsparli Czerwony Krzyż. Na stronie można też znaleźć przelicznik, dzięki któremu dowiesz się jak cenny jest Twój datek.Wpisując wysokość kwoty, którą przeznaczyłeś na rzecz Czerwonego Krzyża możesz zobaczyć co organizacja będzie mogła z nią z robić. Na przykład wpłacając 3 euro, Czerwony Krzyż będzie mógł za to kupić 9 koców termicznych dla ofiar wypadków, 2 posiłki dla bezdomnych lub 9 dni żywienia dla małego dziecka. Akcja potrwa do końca tego weekendu.

Reklama akcji z roku 2008
Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.