Facebook Google+ Twitter

Wpisy z Twittera w wyszukiwarkach Bing i Google

W rynkowej walce o dominację z Google, Microsoft sięgnął po nową, broń. Wyszukiwarka Bing będzie indeksowała wpisy z Twittera. Porozumienia o partnerstwie pomiędzy dwoma podmiotami zostało podpisane wczoraj.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPWedle informacji "The Guardian" Microsoft planuje także w podobny sposób wyszukiwać i pokazywać wpisy z Facebooka.

Pokazywać wpisy z Twittera planuje także Google. Kilka godzin po rewelacjach producenta oprogramowani Windows, o podpisaniu podobnego porozumienia poinformował na swoim blogu właściciel najważniejszej wyszukiwarki na świecie. Na blogu Google czytamy, że wprowadzenie opcji przeszukiwania wpisów z Twittera pojawi się "w najbliższych miesiącach".

Ani Microsoft ani Google nie zdradziły finansowych warunków swoich umów. Na pytanie o to czy to zbieg okoliczności, że obie firmy tego samego dnia obwieściły swoją współpracę z Twitterem, Marissa Mayer z Google, odpowiedziała: - Tego typu decyzje nie są podejmowane w cągu godzin. To efekt wielomiesięcznych rozmów.

Twitter to serwis mikroblogowy, który powstał w 2006 roku. Na platformie tej swoje konta mają aktorzy, politycy, artyści z wielu zakątków świata. Jego użytkownicy jako pierwsi opublikowali zdjęcia ze styczniowej katastrofy Airbusa na rzece Hudson. Stał się także platformą komunikacji pomiędzy Irańczykami sprzeciwiającymi się wynikom wyborów w tym kraju z czerwca 2009 a resztą świata.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.