Facebook Google+ Twitter

Wpłacił grzywnę za chorego psychicznie, został uznany winnym wykroczenia. Donieśli wspópracownicy

Pułkownik Krzysztof Olkowicz, dyrektor koszalińskiego więziennictwa usłyszał wyrok w sprawie wpłacenia grzywny za ubezwłasnowolnionego aresztanta.

 / Fot. PAP/Marcin BieleckiPułkownik Krzysztof Olkowicz zapłacił grzywnę za chorego psychicznie mężczyznę, który trafił do aresztu 3 września ubiegłego roku, ukarany za niezapłacenie 100 zł. Skazany ukradł wafelka za 99 groszy.

Anonimowy donos do Ministerstwa Sprawiedliwości wysłali "zaniepokojeni funkcjonariusze". Ich zdaniem naruszony został art. 57 par. 1 Kodeksu wykroczeń, zabraniający wpłaty grzywny przez inne osoby niż najbliższych skazanego. Resort skierował sprawę do policji w Koszalinie, a ta przygotowała wniosek o ukaranie pułkownika - informuje TVN24.pl.

Zdaniem sądu Olkowicz swoim czynem "podważał zasadność prawomocnych decyzji sądu". Pułkownik nie został jednak ukarany, bo jego czyn zmierzał do tego, by uwolnić aresztanta. Sąd stwierdził też, że dyrektor w chwili podjęcia decyzji o wpłacie grzywny nie wiedział, że skazany jest chory psychicznie. "Drugi raz postąpiłbym tak samo" - powiedział pułkownik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taaa, Polacy to wspaniały naród, ale ludzie to k... To chyba Piłsudski powiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.