Facebook Google+ Twitter

Wpływ diety i stresu na wynik testów na obecność narkotyków

  • B P
  • Data dodania: 2009-08-18 22:09

Nie palisz marihuany od miesięcy, a mimo tego wynik testu na obecność THC w organizmie jest pozytywny? Może być to spowodowane nagłą utratą masy ciała, bądź skrajnym stresem przeżywanym w ostatnim czasie.

Głównym składnikiem marihuany jest tetrahydrokannabinol (THC) praktycznie nierozpuszczalny w wodzie, natomiast łatwo wchłaniany przez komórki tłuszczowe. Związek ten po zażyciu przez wiele godzin utrzymuje się w organizmie, pomimo że jego działanie relaksujące dawno już minęło. Jego wydalanie z organizmu trwa dość długo. Przez kolejne kilka dni po zaprzestaniu zażywania THC jest on rozpuszczany we krwi (łączy się z lipoproteinami i albuminami) i opuszcza organizm. U regularnych palaczy THC ma tendencje do kumulowania się w tkankach tłuszczowych.

Pojawiły się sugestie, że przechowywane THC może uwalniać się w późniejszym czasie w sytuacji, gdy nastąpi szybkie rozbicie tkanki tłuszczowej. Pogląd ten oparty jest na niepotwierdzonych doniesieniach mówiących o gwałtownych skokach poziomu THC w surowicy krwi u osób nie zażywających narkotyków od dłuższego czasu, ale doświadczających w ostatnim okresie silnego stresu lub nagłej utraty wagi.


Źródło: NewScientistWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.