Facebook Google+ Twitter

Wpływowy rabin rozgrzeszył atak atomowy na Iran: "Uderzmy pierwsi"

Zmiażdżenie państwa ajatollahów, zagrażającego zagładą państwu izraelskiemu, jest dopuszczalne z punktu widzenia etyki judaizmu - dowodzi rabin Moshe Halbertal. Znani żydowscy publicyści w USA wskazują także na Pakistan.

 / Fot. EPA/Ebrahim NorooziGłówny bohater tego artykułu ze wszech miar zasługuje na określenie: wpływowy rabin. "Jest profesorem prawa na uniwersytecie nowojorskim (New York University Law School) i wykładowcą żydowskiej filozofii religijnej na Uniwersytecie Hebrajskim [w Jerozolimie], jak również sprawuje od lat stanowisko członka senatu Instytutu imienia Shaloma Hartmana - ośrodka żydowskiej myśli filozoficzno-politycznej i kształcenia kadr żydowskich przywódców w USA i w Izraelu." - zaznacza ukazujący się w Nowym Jorku tygodnik "Jewish Week".

Ponadto jest współautorem podręcznika etyki dla oficerów i żołnierzy Armii Obrony Izraela. Jego główna specjalność, to zagadnienia prowadzenia wojen na tle Talmudu (świętej księgi, składającej się z nagromadzonych przez wiele stuleci komentarzy wybitnych rabinów do tego, co chrześcijanie określają jako Stary Testament). W swoim nauczaniu skupił się na walce z terroryzmem palestyńskim, próbując wypośrodkować teoretyczne przesłanki zabijania członków organizacji terrorystycznych bez rozmyślnego narażania postronnych osób cywilnych. Teorię łączy z praktyką, rozmawiając z izraelskimi żołnierzami i politykami, aby udzielać im tej mierze rozmaitych rad i odpowiadać na ich wątpliwości.

Od kilku miesięcy zajmuje się religijno-moralno-praktycznym zagadnieniem związanym - jego zdaniem - z przetrwaniem Izraela. W jaki sposób państwo ocalonych z holocaustu ma wykorzystać odstraszanie atomowe, aby zapobiec własnej zagładzie? Czy ma postawić na scenariusz: jeśli zaatakujecie jako pierwsi wasz naród umrze jako drugi? Rabin odpowiada na to pytanie negatywnie. "My jako naród ocalały z zagłady nie mamy prawa planować całkowitej zagłady innego narodu, wyniszczenia niewinnych, aby uratować siebie samych albo się zemścić, tak samo jak nie wolno nam rozmyślnie zabijać kobiet i dzieci palestyńskich w odwecie za śmierć naszych kobiet i dzieci z rąk terrorystów" - naucza Halbertal. Co zatem czynić? Jak się uratować?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (54):

Sortuj komentarze:

Palestyna
 • Palestyna
 • 30.07.2012 16:20

żydostwo jawnie nawołuje do wojny !!! co za chory naród , od wieków byli krętaczami i sprzedawczykami , co za pierdo.....ny tupet ma to czosnkowe państewko i gdyby to odemnie zależało to posłał bym tam rakiety

Komentarz został ukrytyrozwiń
heniek grabarz
 • heniek grabarz
 • 22.07.2012 21:13

Nie potrzeba innego opału , mamy już w Polsce na opał antka patelmitrz. Nareszcie będzie cisza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 22.07.2012 21:02

żydki przyjeżdżajcie do Polski będziemy was hodowac jako opał w centralnym ogrzewaniu,viva Iran fuck Israel.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojs
 • wojs
 • 22.07.2012 11:50

@ Grzegorz Wasiluk odnośnie Obamy to moim zdaniem jest on genialnym graczem, ale niestety równocześnie wilkiem w owczej skórze. Na pewno nie można mu odmówić zdolności oratorskich i inteligencji. Poza tym ma tę zaletę, że wydaje się być sympatycznym, fajnym gościem, "jednym z nas" - jak by to można było określić. Dlatego został wybrany na prezydenta. Ludzie wiązali z nim wielkie nadzieje, po tym co obiecał w kampanii. Niestety to co zrobił do tej pory jest dokładnym przeciwieństwem tego co zapowiadał. Zamiast wycofać się z wojen rozpoczął kolejną w Afganistanie. Nie sprzeciwia się też stanowczo kolejnej wojnie w Iranie. Stanowiska w swoim gabinecie związane z finansami obstawił ludźmi z Wall Street - tymi samymi po których tak "jechał" w swojej kampanii wyborczej i których obwiniał o kryzys w USA. Obama podpisuje w tajemnicy dziwne ustawy typu NDAA i co więcej sam przedkłąda ich projekty. Można powiedzieć, że Bush przy nim to mały dzieciak. Obama jest o wiele bardziej niebezpieczny. Nie wiem czy to świadoma gra z jego strony, ale wydaje mi się, że tak. Ludzie, którzy go wypromowali doskonale wiedzą jakie ma zalety i wiedzieli, że doskonale sprzeda ludziom to, co Bushowi nigdy by się nie udało. Dlatego go wsparli w kampanii. A on odwzajemnia się i realizuje ich politykę. Obama nie jest tym kim się wydaje. Po tym co naobiecywał w kampanii powinien mieć przynajmniej jakieś małe wyrzuty sumienia i świadomość, że oszukał ludzi, ale nie ma. Wygląda jakby był z siebie bardzo dumny. Trzeba patrzeć na czyny, a nie na piękne uśmiechy i oratorskie zdolności. Moim zdaniem to genialny oszust. Zdobył sympatię nawet ludzi, którzy byli przeciwni Bushowi, a on doskonale kontynuuje i rozwija jego politykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard
 • Ryszard
 • 21.07.2012 23:44

@ kontakt ufo Czy Pan jest jakimś terrorystą i przyjechał do Polski po to aby nam tutaj grozić,terroryzować, obrażać nas,również na tym portalu i aby w Polsce zabraniać ludziom wolności słowa? Jeżeli się Panu u nas nie podoba to dlaczego Pan nie wraca do swojego kraju? Zastraszanie autorów raczej dla Pana może się źle skończyć,gdyż jest to karane przez prawo. My takich u nas nie potrzebujemy. Pan zresztą także nas nie lubi. Polacy,to tylko według Pana sami Żydzi i Masoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedmówca zaś zasługuje na termometr, aby zmierzyć sobie temperaturę, bo jakoś tak nieskładnie się wypowiada, jak gdyby w wysokiej gorączce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kontakt ufo
 • kontakt ufo
 • 21.07.2012 22:31

Szanowny Panie ,Grzegorz Wasiliuk, bez osobistej urazy do Pana i pana propagandowych nauk z Polskich Zydowdkich Sluzb Bezpieczenistwa-Czyli Zydowskiej 5-Kolumny urabiajacej opinie publiczna w Polsce,zna pan 8-jezykow i posiada pan Izraelskie-Obywatelstwo pana nazwisko nie przedstawia nic, jest pan po prostu SZCZUREM wsrod malej polskiej internetowej spolecznosici,szczur to znaczy -MAGOT-czyli zdrajca za co w normalnym trybie wieziennym bylby pan usimiercony przez wspolwieziniow ,bez milosierdzia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tymczasem "Wall Street Journal" donosi: Iran przygotowuje agresję przeciw reszcie świata...

http://online.wsj.com/article/SB10000872396390444097904577537221896965492.html?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Młot" i "kowadło", to siły główne rządzące w większości krajów, a pośrodku rządy, które coraz bardziej ukazują swoją fasadowość. Oto obraz współczesnego świata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem: nie sądźcie i nie bez powodu. Kiedy sumuję wszystko, co wiadomo o prezydencie Obamie i uwarunkowaniach, w których przyszło mu sprawować formalnie rzecz biorąc najważniejsze stanowisko na świecie, dochodzę do jednego wniosku. Jest to ktoś, komu nie jest obca zwykła ludzka przyzwoitość tudzież dążenie do minimum sprawiedliwości. Cóż z tego, kiedy znalazł się między młotem fanatyków religijnych a kowadłem fanatyków politycznych? Odnoszę nieodparte wrażenie, że w wyniku może zrobić tylko 1/3 tego dobrego, co by chciał. W sprawie iranu broni się przed wojną z nim rękami i nogami. Stosuje kunktatorstwo, które zwolenników takiej wojny z pewnością doprowadza do szału. Nie jest to wcale jakiś tam "głupi czarnuch", bo wystarczy posłuchać tego co i jak mówi, aby (jeśli zna się angielski w stopniu co najmniej zaawansowanym) odkryć jego wyostrzoną inteligencję.

On doskonale rozumie, że długoterminowo trzeba pozwolić Iranowi nie tylko przeżyć jako samodzielnemu mocarstwu, ale nawet uzbroić się w broń A. Z tych samych powodów z jakich Kennedy i Johnson pozwolili zbudować bombę A i środki jej przenoszenia ludziom Mao Tse Tunga. W dłuższej perspektywie biali żołnierze nie wygrają wojny ze sfanatyzowanymi terrorystami, bo utracili wytrzymałość, mocny kręgosłup i rezerwy demograficzne, jakie kiedyś mieli np. budowniczowie Imperium Brytyjskiego. Wiadomo to już od czasu utraty Algierii Francuskiej. Ktoś jednak musi ich powstrzymać. Szyici nadają się do tej roli, tak jak chińscy komuniści okazali się zdolni do powstrzymania podbojów komunistów wietnamskich. Niektórym napalonym Izraelczykom nie wolno ulegać tak samo jak w. w. prezydencji nie ulegli Chińczykom z Tajwanu, którzy w związku z programem atomowym swoich pobratymców z kontynentu mieli duszę na ramieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.