Facebook Google+ Twitter

Wprost24 usunął wywiad z gen. Petelickim. Ktoś z rządu wpłynął na decyzję portalu?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-09 14:22

W wywiadzie dla Wprost24 gen Sławomir Petelicki zarzucił rządowi doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej, a premiera Tuska obarczył odpowiedzialnością za utratę wiarygodności Polski w NATO. W sobotę, krótko po publikacji na portalu, wywiad zniknął.

Generał Sławomir Petelicki, twórca GROM i członek Zespołu Ekspertów Niezależnych w wywiadzie dla Wprost24 mówił o zaniechaniach rządu w kwestii odpowiedzialności za transport najważniejszych w państwie osób, co doprowadziło do katastrofy smoleńskiej.

Petelicki twierdził też, że lot 10 kwietnia do Smoleńska z całą pewnością miał status wojskowy, a odpowiedzialność za jego przygotowanie ponosi Kancelaria Premiera Donalda Tuska. Wg niego
zachowanie Tuska po katastrofie spowodowało, iż Polska "straciła wiarygodność w NATO, a USA podjęły decyzję o tym, że – wbrew wcześniejszym ustaleniom – nie przekażą nam uzbrojonych zestawów rakietowych Patriot".

Generał twierdził również, że po katastrofie smoleńskiej politycy PO zostali SMS-owo poinformowani jak mają się wypowiadać w sprawie katastrofy. W rozmowie z rp.pl uznał, że prawdopodobnie ta właśnie informacja mogła spowodować naciski ze strony Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego lub Pawła Grasia.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

jan z wielkopolski
  • jan z wielkopolski
  • 10.04.2011 20:26

ZABAWNA JEST TA KOWALCZYK. PISZE BLE BLE PIERDU PIERDU, A NA POTWIERDZENIE SWOICH WYPOCIN PRZYTACZA WYBORCZĄ, A DLACZEGO NIE trybunę ludu, jaj rodzinne czasopismo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tezet
  • tezet
  • 10.04.2011 10:04

Usunięty wywiad Petelickiego:
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Gen-Slawomirowi-Petelickiemu-z,2,ID425146297,n

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiscie, że "gwiazdor" Petelicki opowiada bzdury. Bo jak w świetle jego wypowiedzi traktować całośc sprawy? Mam na mysli cześc drugą "tarczy", a więc radary w Czechach.

"
Senatorzy republikańscy mieli zastrzeżenia do polityki rządu Obamy, a sprawa odwlekanej decyzji o budowie bazy antyrakiet w Polsce i radaru w Czechach zdominowała posiedzenie komisji."
http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84208,6726568,Pentagon__Patrioty_do_Polski_bez_glowic.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecni rządzący chyba nie pamiętają (niektórzy pomimo swojego kierunkowego wykształcenia) najważniejszej lekcji płynącej z historii, że co się odwlecze to nie uciecze. Temida jest cierpliwa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 09.04.2011 19:41

@Levy ! kto się pod Ciebie podszył ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mewa
  • Mewa
  • 09.04.2011 19:41

Wywiad i tak jest w necie, więc co z tego, że usuneli?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 09.04.2011 19:31

ela Dzisiaj 19:01 - "Pan Petelicki....szarga godność polskiego oficera. "
JAKIEGO'Ż TO OFICERA GODNOŚĆ SZARGA PAN PETELICKI.
1. może tego tchórza z Tibilisi?
2. może tego szeregwca klicha?
3. a może tego "oficera" brunka komoroskiego?
jakiego?
PRAWDĘ POWIEDZIELI, a POhołota ma gęsto w spodniach i spódnicach

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 09.04.2011 19:22

Przepraszam za pomyłkę napisaną o 17:23.
Raport jest porażający i nie powinien być usunięty.
Nadszarpnął on moje zaufanie do platformy obywatelskiej. jest to grupa raczej o charakterze mafijnym niż partia polityczna w demokratycznym państwie.
WSZYSTKICH PRZEPRASZAM

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 09.04.2011 19:01

Pan Petelicki odkąd został wyautowany za głupawe wypowiedzi jeszcze bardziej zwariował. Generał w stanie spoczynku [dzięki Bogu] szarga godność polskiego oficera. Bez względu na upodobania polityczne -[fanatyczny zwolennik PiS-u] nie powinien się tak wypowiadać publicznie. NATO i Patrioty wg tego pana to brednie. Wystarczy poczytać i się nie zacietrzewiać, no chyba ,że robi to na zamówienie polityczne. Dziwię się Wprost ,że drukuje takiego frustrata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 09.04.2011 18:00

brawo panie Petelicki.
nie pierwszy raz tusk i POhołota wpływa na informację. pamiętacie arabskiego w izraelu i blokadę pytania o reprywatyzację?
a na w24 mamy walniętego levego. też mataczy.