Facebook Google+ Twitter

"Wprost": Ksiądz molestuje betanki z Kazimierza

Tygodnik "Wprost" informuje na swojej stronie internetowej, że w klasztorze sióstr betanek w Kazimierzu Dolnym dochodziło do molestowania seksualnego zakonnic, przez 42-letniego franciszkanina o. Romana Komaryczko.

www.wprost.pl Jak pisze dziennikarz "Wprost" Marcin Dzierżanowski franciszkanin przebywa na terenie klasztoru wraz z kilkudziesięcioma zbuntowanymi siostrami, wykluczonymi przed miesiącem z zakonu. Zbuntowany kapłan nie chce powrócić do swego klasztoru. Najprawdopodobniej Watykan podejmie decyzję o pozbawienia go prawa do wykonywania czynności kapłańskiej.

Ojciec Roman molestował seksualnie dziewczęta i młode siostry – donosi tygodnik – pod pozorem działań terapeutycznych oraz "otwierania na Boga". – Dotykał mnie, mówiąc, że otwiera mnie na Boga – cytuje tygodnik opis znaleziony w internecie jednej ze skrzywdzonych dziewcząt. – Wykonywał przy tym wiadome ruchy i odmawiał koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Według tygodnika "Wprost" sygnały o praktykach o. Romana dotarły do przełożonych już w listopadzie 2002 r. O. Kazimierz Malinowski, krakowski prowincjał franciszkanów konwentualnych wydał wtedy m.in. zakonnikowi całkowity zakaz kontaktów ze zgromadzeniami żeńskimi. O. Roman, potajemnie utrzymywał jednak kontakty z charyzmatyczną przełożoną siostrą Jadwigą Ligocką, a w czerwcu opuścił swoją parafię w Lwówku Śląskim i zamieszkał u betanek.

To nie pierwsze doniesienie na ten temat. O molestowaniu w Kazimierzu Dolnym pisał kilka dni temu dodatek do "Gazety Wyborczej" - "Wysokie Obcasy". Więcej o tej sprawie znajdzie się w poniedziałkowym wydaniu "Wprost".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*w czerwcu opuścił swoją parafię w Lwówku Śląskim i zamieszkał u betanek.* - wiele programów już było o tych wojowniczych betankach, ale że ponad pół roku mają w zanadrzu takiego asa, to pierwsze czytam. A przy okazji sympatyczna reklamka "Wprost" na jutro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.