Facebook Google+ Twitter

Wprost: Maria Kaczyńska ma szansę na fotel prezydenta!

Z przeprowadzonego przez Pentor na zlecenie tygodnika "Wprost" sondażu wynika, że Maria Kaczyńska mogłaby zostać prezydentem RP. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj Maria Kaczyńska i Donald Tusk spotkaliby się w drugiej turze wyborów.

Jak wskazuje sondaż poparłoby ją 13,9 proc. wyborców, a kolejne 22,9 proc. zastanawia się nad oddaniem swojego głosu właśnie na nią. Może liczyć na większe poparcie niż Marek Borowski i Andrzej Lepper.

Tygodnik na swojej stronie internetowej pisze, że wszystko za sprawą działalności prezydentowej w ostatnim czasie i ataków o. Rydzyka, który określił jej spotkanie z kobietami szambem. Jej działalność pozytywnie ocenia aż 54,7 proc. ankietowanych.

Prawdopodobnie Michał Kamiński, który w ubiegłym tygodniu został ministrem ds. komunikacji w kancelarii przyjął nową strategię tworzenia wizerunku prezydenta. Nieoficjalnie mówi się o wykorzystaniu do tego Marii Kaczyńskiej. Ostatnio to ona przejęła inicjatywę. Kilka dni temu w jednym z warszawskich szpitali odwiedziła czworaczki, dla których przygotowała łyżeczki z wygrawerowanymi imionami. Prócz tego kancelaria prezydenta obiecała pomoc rodzicom czworaczków.

- Podczas gdy prezydent jest przedstawiany jako radykał biegający z nożem w zębach, Pierwsza Dama ma przyciągać do PiS elektorat umiarkowany - powiedział dla "Wprost" Adam Bielan.

Ponad 54,7 proc. badanych dobrze ocenia publiczną działalność Marii Kaczyńskiej, a źle tylko 17,6 proc. Pierwsza Dama może okazać się "mocnym orężem" w walce o zaufanie i elektorat dla prezydenta Kaczyńskiego - twierdzą dziennikarze tygodnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kalutor skończ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

radykał biegający z nożem w zębach
ke?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedno trzeba jej przyznać... Zbudowala sobie zdecydowanie najlepszy wizerunek spośród Kaczyńskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mielibyśmy prześliczną prezydentową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To tak samo jak było z panią Jolantą Kwaśniewską :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

żart?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pierwsza Aama"...."Pierwsza Dama":) Oj cos moderator nie wylapal literówki;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.