Facebook Google+ Twitter

Wprost: Miziński "sfałszował komunikat". Episkopat żąda sprostowania

Biskup Artur Miziński dopisał kontrowersyjny akapit do komunikatu Episkopatu. Część duchownych uważa to za fałszerstwo i chce odwołania go z funkcji - donosi Wprost. Na zarzuty tygodnika odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu "stanowczo podkreślam, że nowy sekretarz generalny KEP niczego nie dopisywał do tekstu komunikatu opracowanego przez zespół redakcyjny".

 / Fot. By Ryszard Hołubowicz (Lublin.com.pl) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsSekretarz Episkopatu w komunikacie końcowym konferencji biskupów samowolnie dopisał słowa, które podważają nauczanie Kościoła: "Środowiska określające się mianem Kościoła otwartego niejednokrotnie lansują duchownych i świeckich podważających oficjalne nauczanie Kościoła, a równocześnie dyskredytują tych, którzy stają w obronie prawdy" - podaje Wprost.

Kim są "katolicy otwarci"? Tym mianem określa się m.in. "Tygodnik Powszechny", czy miesięcznik "Znak" - zasłużone dla kościoła środowiska.

Zachowaniem Mizińskiego jest oburzona część biskupów. Jeden z hierarchów w rozmowie z tygodnikiem Wprost, podkreślił, że zdarzało się, aby sekretarz Episkopatu dopisał pojedyncze zdania, ale zawsze odbywało się to po konsultacji z biskupami. Nigdy też nie został dopisany cały akapit - zazwyczaj jedno, dwa zdania.

Obecnie zaatakowane środowiska kościelne zastanawiają się nad wspólną odpowiedzią na głos biskupów - pod komunikatem podpisują się wszyscy uczestnicy konferencji.

Na doniesienia tygodnika Wprost odpowiada ksiądz dr Józef Kloch, który pełni funkcję rzecznika Konferencji Episkopatu. W opublikowanym komunikacie możemy przeczytać: "stanowczo podkreślam, że nowy sekretarz generalny niczego nie dopisywał do tekstu komunikatu opracowanego przez zespół redakcyjny. Nie mają zatem żadnego uzasadnienia sformułowania pod adresem sekretarza generalnego zawarte w wiadomości na stronie www.wprost.pl oraz www.wp.pl. Jako niezgodne z prawdą dezinformują czytelników. Proszę zatem uprzejmie o usunięcie tej depeszy w całości w trybie natychmiastowym oraz jej sprostowanie." - podaje tygodnik Niedziela.

Biskup Artur Miziński, 3 maja 2004 roku został mianowany przez papieża Jana Pawła II biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. 10 czerwca zastąpił abp Wojciecha Polaka na stanowisku sekretarza generalnego Episkopatu. W swoich wystąpieniach podkreślał, że rzetelna informacja jest podstawą jakiejkolwiek współpracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

6 tys. odsłon przypadło na wersję bez sprostowania. Warto chwilkę poczekać w takich kontrowersyjnych przypadkach. Nie jesteśmy tabloidem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...lub czasopisma...??? :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Mario, dziękuję za uwagę. Ja także dotarłam do stanowiska Episkopatu i umieściłam je w tekście. Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aniu, proszę zaktualizować tę informację
http://info.wiara.pl/doc/2047765.Nieprawdziwe-zarzuty-Wprost

Sensacja jest nośna. Ale to jest nieprawdziwe doniesienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.