Facebook Google+ Twitter

Wprost: nowe "taśmy Rydzyka"

Wprost ujawnia nowe fragmenty kwietniowych wykładów o. Tadeusza Rydzyka. Toruński redemptorysta twierdził podczas nich m.in., że abp. Stanisława Wielgusa „zabili” duchowni i świeccy, krytykował biskupów i mówił, że Polską rządzi amerykański biznesmen żydowskiego pochodzenia George Soros.

Fragment strony www Wprost. / Fot. www.wprost.plWprost podaje, że z treści wykładów wynika, że o.Tadeusz Rydzyk coraz odważniej odcina się od hierarchii kościelnej w Polsce. Zdaniem o. Rydzyka, w spisku wymierzonym w abp. Wielgusa brali udział duchowni. - Ksiądz arcybiskup Wielgus? Ach, fantastyczne rozumienie rzeczywistości! Dlatego go zabili. Robili to i świeccy i duchowni razem. Nie mam tego wyssanego z palca, ale trzeba jeszcze poczekać. Za to go zabili. Chcą mieć ludzi miernych, ale wiernych. Takie BMW: bierni, mierni, ale wierni – wyjaśnia ponoć o. Rydzyk.

"Swoim studentom Tadeusz Rydzyk opowiadał, jak przed kilkoma tygodniami udało mu się poniżyć szefa IPN Janusza Kurtykę. – Kazałem odwołać zaproszenie jakiś czas temu temu, z IPN szefowi. Powiedziałem mu, że to jest nieludzkie, wbrew jakiejkolwiek logice i wbrew prawu to, co zrobił z abp. Wielgusem. To jest absolutny szwindel. To jest działanie przeciwko Kościołowi – mówi o. Rydzyk" - czytamy na stronie tygodnika.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda że nie można przeklinać bo bym wyraził opinie swoją o Panu Rydzyku!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.