Facebook Google+ Twitter

"Wprost": Podsłuchane rozmowy Krauzego

Tygodnik Wprost zamieszcza materiał na temat zapisów rozmów Ryszarda Krauzego, podsłuchanych przez polskie służby specjalne.

 / Fot. www.wprost.pl– Pamiętaj, że te pola są od federalnych – powiedział Andrzej Kuna w rozmowie telefonicznej z Ryszardem Krauze. Jak ustalił „Wprost”, słowa te zarejestrowały polskie służby specjalne, dzięki podsłuchom założonym w związku z aferą gruntową w Ministerstwie Rolnictwa – pisze www.wprost.pl. – Zdaniem służb, słowo „federalni" może oznaczać Federalną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), czyli tajną rosyjską służbę będącą bezpośrednią kontynuatorką KGB.

Podsłuchane rozmowy z Kuną (to on, jak przypomina tygodnik, wraz z Aleksandrem Żaglem, umówił Jana Kulczyka na słynne, wiedeńskie spotkanie z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem) dotyczyły interesów Krauzego w Kazachstanie i Rosji, gdzie kontrolowana przez niego spółka Petrolinvest kupiła złoża ropy naftowej szacowane łącznie na 2 mld baryłek. Spółka dostała też pozwolenie na eksploatację złóż. Tylko na odwierty, budowę szybów i zakup udziałów kontrolowana przez Krauzego firma ma wydać około 800 mln dolarów.

Kolejną podsłuchaną przez tajne służby rozmowę Ryszard Krauze odbył z wysokim rangą urzędnikiem ambasady Federacji Rosyjskiej. Dotyczyła sposobu informowania mediów o zakupie i wydobyciu ropy przez Petrolinvest w Kazachstanie. Jak ustalił „Wprost", zapis obu rozmów znajduje się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie afery gruntowej w resorcie rolnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

świat jest mały:
http://www.tvn24.pl/-1,1537568,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

to jest blog niejakiej maryli, ktora jest tez uczestnikiem dyskusji w "zarankowym codzienniku"
http://maryla.salon24.pl/index.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.