Facebook Google+ Twitter

Wprost: Rosati, Pastusiak i Piechota na "liście 500"

Tygodnik Wprost na swojej stronie internetowej informuje, że dotarł do teczek polityków, którzy według podanych niedawno przez IAR informacji, znajdują się na tzw. liście 500. Wprost pisze m.in. o Jacku Piechocie, Longinie Pastusiaku i Dariuszu Rosatim.

Chodzi o wykaz osób, które bezpieka uważała za swoich współpracowników. Z dokumentów wynika, twierdzi Wprost, że oficerowie SB polecili zniszczyć dokumenty dotyczące obecnego posła SLD, Jacka Piechoty.

Jak piszą dziennikarze Wprost Jacek Piechota, poseł SLD i minister gospodarki w rządzie Marka Belki, w maju 1984 r. został zarejestrowany jako kontakt operacyjny Robert. W listopadzie 1989 r. jego dokumenty zostały jednak zniszczone. Świadczy o tym zapis: "Proszę wyprowadzić z ewidencji operacyjnej Wydziału I Biura C z wycofaniem kart EO-4. Powyższe podyktowane jest pozycją zawodową i społeczną zajmowaną przez wymienionego. Teczki pracy i personalia zostały zniszczone we własnym zakresie. Proszę o wycofanie zapisów ewidencyjnych".

Inne politycy lewicy o których piszą dziennikarze Wprost to:
- były marszałek Senatu Longina Pastusiaka zarejestrowany przez SB jako współpracownik o pseudonimie Wilman,
- eurodeputowany SDPL Dariusz Rosati został zarejestrowany przez SB jako współpracownik Buyer.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak, tak. Kazdy wspolpracowal. Kazdy byl agentem. Moja Mama byla TW ale nie dlatego ze cos wiedziala tylko dlatego ze nazywala sie Teresa Wieliczko. Wyszla za maz i zerwala wspolprace:P Paranoja i tyle...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.