Facebook Google+ Twitter

"Wprost" zdejmuje artykuł Hołowni. Dziennnikarz odchodzi z pisma

Redakcja "Wprost" nie opublikowała artykułu Szymona Hołowni, w którym katolicki dziennikarz skrytykował pomysł refundacji z budżetu metody in vitro. To stało się powodem jego odejścia.

 / Fot. Sławek, CC 2.0"Dziś rano otwieram gazetę i widzę, że bez żadnego sygnału, bez choćby próby rozmowy, nie zamieszczono mojego cotygodniowego tekstu, w którym tym razem wyrażałem sprzeciw wobec pomysłu budżetowej refundacji in vitro. Zamieszczono za to atak na mnie (oparty o tekst, którego w gazecie nie ma), pełen ideologicznego jadu" - poinformował Hołownia.

Okazało się, że jego tezy artykułu są niezgodne z linią polityczną pisma: "Zdanie redakcji w sprawie in vitro powinno być jasne nie tylko dla naszych czytelników, lecz także dla naszych stałych autorów. Niestety, okazało się, że tak nie jest (...) to nie hyde park" - miał usłyszeć od redakcji katolicki dziennikarz.

Ostatnio Hołownia nie może na dłużej zagrzać miejsca w żadnym medium z tzw. mainstreamu. Wcześniej w podobnych okolicznościach odchodził z "Newsweeka". Według Hołowni jest to najlepszy dowód na to, że taliban istnieje również po stronie salonu, tyle tylko, że jest on antykatolicki.

Z kolei według Tomasza Terlikowskiego cała afera pokazuje jasno, że głos katolicki jest eliminowany z debaty publicznej: "Decyzja redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” zupełnie jednoznacznie pokazuje, że powoli kończy się czas, w którym katolicy mogą głosić swoje poglądy na łamach mainstreamowych mediów. One nas nie chcą, i to niezależnie od formy, w jakiej głosimy nasze poglądy. A nie chcą nas, bowiem głosimy prawdy niewygodne i kwestionujemy totalniackie, lewicowe myślenie" - pisze redaktor naczelny Frondy w swoim komentarzu.

Warto zauważyć, że Hołownia był jednym z nielicznych katolickich dziennikarzy, którzy zaistnieli w polskim mainstreamie. O tym jak dobre były to relacje świadczy fakt, że Hołownia poprowadził razem z Marcinem Prokopem komercyjne show jakim jest "X-factor". Kuba Wojewódzki mówił o nim, że jest niebezpieczny, ponieważ popkulturowym językiem głosi idee Radia Maryja.

Według Terlikowskiego Hołownia słusznie postąpił odchodząc z "Wprost": "Często różniłem się z Szymonem Hołownią, dzieliły nas metody czy zaufanie do mainstreamowych mediów (choć obaj używaliśmy ich do głoszenia naszych poglądów), ale dziś muszę powiedzieć, raz jeszcze, pełen szacunek za to, co zrobiłeś" - pogratulował Terlikowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Do pana Grzegorza Wasiluka.

Jak ja kocham manipulację i propagandę. Ponieważ nie popieram czegoś, co Szanowny Pan nazwał postępową ludzkością, to znaczy że nie jestem postępowy. Czyli, w pierwszym ruchu, bez jakiegokolwiek uzasadnienia, określa mnie jako kogoś gorszego (niepostępowy) osobę mającą inne poglądy.

Teraz się odgryzę.

A może Szanowny Pan jest zwyczajnie zakłamany?

Bo jak się poczyta o historii Przewodniej Siły Dużej Części Europy i tego co wyczyniała razem z prowadzonymi przez siebie "postępowymi owieczkami", to w większości przypadków była z postępem na bakier.

Eliminowała sama albo poprzez owieczki jak mogła głoszących inne prawdy. Zaczynając od ukamieniowania Hypatii z Aleksandrii przez "postępową" tłuszczę podburzoną przez biskupa Aleksandrii, poprzez "postępowe" eliminowanie herezji. Bardzo to przypomina działania Talibów m. in. w Afganistanie i ajatollachów w Iranie - pewnie także oni należą do czegoś, co Szanowny Pan nazywa "postępową ludzkością".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, jak to się dzieje, że ten "eliminowany głos" dociera wszędzie, a jak sobie policzymy etatowych pracowników tego głosu i kanały komunikacji (radio, telewizja, msze), to dociera do kilku milionów obywateli. Sam bym chciał mieć taką "eliminowaną" organizację z takimi kanałami komunikacji. To dopiero można by zrobić interes na marketingu, nawet tym ukrytym.

Warto porównać, jak traktowane były inne "nieeliminowane" formacje. Np SLD. Ciekawe też, jak je traktował pan Hołownia.

A może to jest typowy przypadek poziomu dyskusji w Polsce? Taki, jakich wiele. A to Polska właśnie.

Pozdrowienia dla wszystkich dyskutujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szykuje się kontrrewolucja przeciw całej postępowej ludzkości. W wyniku tego wzmaga się czujność strażników rewolucji obyczajowej. Proszeni i nieproszeni nawracają i będą nawracać na własny brak wiary w cokolwiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miliony razy zastanawiałem się nad tym, co takiego siedzi w ludziach, że chcą na siłę za misjonarzy czy innych urzędników Pana Boga pracować i głosić prawdę o nim? W czyim interesie oni to chcą robić? W interesie czytelnika czy prowizje dostaje od Najwyższego...? Niekoniecznie w jakiejś tam walucie... Może punkty zbawienne sobie w ten sposób nabijają?
Aaa...! Zresztą nie mój interes... ale tak nie jeden raz zastanawiałem się dlaczego katolicy odcinają się od Świadków Jehowy? Jedni i drudzy na siłę chcą zbawiać innego... Ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Terlikowski powinien sobie darować te krokodyle łzy - wielu ma jeszcze w pamięci jego reakcję na likwidację Religii TV. Szymon Hołownia napisał wówczas tak:

"Ogarnięty misyjnym uniesieniem otworzył szampana na trumnie kolegów."

"Kłócimy się czasem, ale nigdy na noże - nie jesteśmy durniami, wiemy, że mamy ten sam cel: mówić ludziom o Bogu, przypominać, że mają duszę. I teraz jedym z nas kazano spakować kartony. Coś się zamyka, o coś będzie mniej. Nieboszczyk jeszcze nie ostygł, a tu wieloletni kolega mówi: do kitu był gość, nie dziwne, że umarł, bezrobocie jak najbardziej zasłużone."

Przysłowia są mądrością narodów: Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, znów trolling.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Głos katolicki eliminowany"? To co ten pan powie jak będzie go normalna ilość?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rzeczy samej Panie Hołownia. Sam nie potrafi zachować pewnego dystansu. Przedstawić pogląd, a niczym talibanowo, głosić "sprzeciw" to dwie różne sprawy.. Tak mi się wydaje... ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.